HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İstanbul’da büyük ve yıkıcı bir deprem olacak mı?

02 Ağustos 2017
Ana Sayfa » Genel Haberler » İstanbul’da büyük ve yıkıcı bir deprem olacak mı?

Türkiye arka arkaya depremlerle sarsılıyor. Bodrum’da yaşanan 6.6’lık deprem insanlarda büyük bir şok yarattı. Bodrum depreminin ardından yine “İstanbul’da da deprem olacak mı?” diye insanlar sorup soruşturmaya başladı. O zaman bu soruya tekrar cevap verelim.

Bakın depremlerin artması ahir zaman alametidir. 1980 yılından bu yana depremler inanılmaz bir şekilde artış gösterdi. Yer gök “illa ki Mehdi gelecek” diyor, yer gök hiç durmadan sallanıyor. Peygamberimiz Hz. Mehdi’nin zuhurundan önce depremler artacak diyor ama yobazlar peygamberimizin gerçekleşen mucizelerini insanlardan saklıyorlar. Mehdi çıkacak diye nerdeyse ödleri kopuyor. Hz. Mehdi’ye bağlanmak zorunda kalacaklar ya, bu yüzden asla Mehdi’yi ağızlarına almıyorlar.

Depremler çoğalmadıkça, fitneler zahir olmadıkça, cinayetler çoğalmadıkça kıyamet kopmaz. (Kıyamet Alametleri, s. 109)

Yer depremlerle Mehdi’yi, Hz. İsa’yı, Kuran hâkimiyetini istediğini bildiriyor. Depremler, seller, felaketler Hz. Mehdi’nin zuhurundan önce dünyayı sarıyor, ama Hz. Mehdi zuhur ettiğinde her yer sakinleşiyor, depremler duruyor, felaketler duruyor, savaşlar bitiyor, terör duruyor, ekonomik kriz duruyor. Dünya Mehdi’nin zuhuruyla birlikte sükunete kavuşuyor. Buradan Allah’ın Hz. Mehdi’yi ne kadar sevdiğini anlıyoruz. Tevrat’ta “Önce Mesih yaratıldı sonra kâinat yaratıldı” diye bildiriliyor. Allah Hz. Mehdi’ye bu kadar çok değer veriyor.

“İstanbul’da deprem olacak mı” sorusuna gelince, Mehdi’nin olduğu yerde deprem olmuyor. Kuran’ın anlatıldığı, açık tebliğ yapıldığı yerde deprem olmuyor. Ama Hz. Mehdi’nin ve Hz. İsa’nın vefatından sonra yaklaşık 60-70 yıl sonra çok büyük bir deprem olacak. Ama Hz. Mehdi kutsal emanetlerle İstanbul’dan çıkacağı için şimdi İstanbul’da deprem yaşanmayacak. 1999 İstanbul depreminde de deprem İzmit’ten girdi, adalardan ve Avcılar’dan çıktı, İstanbul’a dokunmadı. Çünkü Hz. Mehdi İstanbul’daydı. Hz. Mehdi içindeyken İstanbul’da yıkıcı bir deprem olmayacak. Çünkü İstanbul şu anda Hz. Mehdi’yi misafir ediyor. Bakın peygamberimiz hadislerinde Hz. Mehdi’nin İstanbul’dan çıkacağını nasıl bildiriyor:

Hz. Mehdi (as), Konstantiniyye (İstanbul) ve Deylem Dağını (manen) fethedecektir. (El-Kavlu’l Muhtasar Fi AlamatilMehdiyy-il Muntazar, s. 27)

Amr b. Avf’dan (ra) rivayet edilmiştir: “Allah kendisini bir gecede ıslah eder. Rum şehrini (İstanbul’u) tekbir ile (manen) fetheder…” (Muhyiddin Arabi, “Futuhat-El Mekkiye”, 366. bab, c. 3, s. 327- 328)

Hz. İbniAmrdan (r.a.) rivayet edilmiştir: Peygamberimiz (sav) buyurdu ki: Ey Ümmet! Altı şey vardır ki; onlar olmadan kıyamet kopmaz (altıncısı) Medinenin (şehrin)fethi.
-Denildi ki : Hangimedine? (Hangi şehir?)
-Buyurdu ki: Konstantiniyye. (İstanbul)

Mert Arslanoğlu

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Tema Fabrika