HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İstanbulda Eşcinseller Yürüyüş Yaptı

20 Haziran 2011
Ana Sayfa » Spor » İstanbulda Eşcinseller Yürüyüş Yaptı

Eşcinseller yüryüş yaptı.İstanbul Gay,tanseksüel,travesti,lezbiyen dayanışma derneğinden yaklaşık 500 kişi Trans Onur yürüyüşü yaptı.

Trans Onur Haftası” kapsamında Beyoğlu’nda tüm dünyayla aynı anda “Trans Onur Yürüyüşü” düzenleyen eşcinseller, “Trans cinayetleri durdurulsun” pankartları taşıdı.İstanbul LGBTT (lezbiyen, gay, biseksüel, travesti ve transeksüel)Dayanışma Derneği üyesi gay, lezbiyen ve travestilerden oluşan yaklaşık 500 kişilik grupTaksim Meydanı’nda “Trans Onur Yürüyüşü” için bir araya geldi. Birbirinden ilginç kıyafetleriyle dikkat çeken eşcinseller “Trans cinayetleri durdurulsun” yazılı pankart taşıdı. Ellerinde renkli bayraklar bulunan ve ” Eş cinsellik seçim değildir” gibi dövizler taşıyan eylemciler, bando takımıyla, Tünel’e kadar yürüdü. Tüm dünyada aynı anda gerçekleştirilen yürüyüş renkli görüntülere sahne oldu. Çevredeki vatandaşların meraklı gözlerle izlediği yürüyüşe Arap eşcinseller ve bazı turistler de destek verdi.

Yürüyüş sonunda yapılan basın açıklamasında, “Kendimizi bütün dünyaya göstermek istiyoruz.

Türkiye gibi bir ülkede çok zor şartlar altında yaşıyoruz. Arkadaşlarımız vahşice katledilirken devlet bunları görmezden geliyor. Bugün Onur Haftası tüm dünyada kutlanıyor” denildi. Grup yapılan açıklamaların ardından bando takımının çaldığı müziklerle uzun süre dans etmeye ve gösteriye etti. Grup daha sonra olay çıkartmadan dağıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Tema Fabrika