HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13328 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İşte dinlenen kişilerin listesi

24 Şubat 2014
Ana Sayfa » Genel Haberler » İşte dinlenen kişilerin listesi

Yeni Şafak Gazetesinin bugün yayınladığı bir haber gündemi derinden sarsacak. Binlerce kişiyi dinleyen darbe çetesi hayali Selam Terör  Örgütü  ismi altında kişileri dinlediği ortaya çıktı. Dinlenenler arasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve çok sayıda önemli isim var.

Hayali Selam Terör Örgütü

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 17 Aralık ve 25 Aralık operasyonlarının ardından kayıtsız dinleme yapıldığını tespit edince inceleme başlattı. Yetkililer, “Selam Terör Örgütü” isimli bir belgenin üzerinde Başbakan’ın ismini görünce şok oldu. İlk planda 3064 kişiyi bulan dinleme kayıtları ve 125 klasörlük bir soruşturma ele geçirildi.

 

İmzanın Sahibi  SAVCI ADNAN ÇİMEN

Kirli planın altındaki imza ise eski Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Adnan Çimen’e ait. Çimen, 2011 yılında 4 sayfalık bir düzmece ihbar mektubunu gerekçe gösterip polisteki paralel yapı üyelerine dinleme talimatları verdi. 5 kişiyle başlayan soruşturmaya önce Başbakan ardından Türkiye’nin yakından tanıdığı binlerce kişi dahil edildi.

 

Önce Darbe, Sonra Binlerce Kişi Hapse…

Dinlenen bazı numaraların karşısında “X” ya da “Ahmet”, “Mehmet” “Merve”, “Sevda” gibi isimler yer alıyor. Başsavcılık bu kişilerin kim olduğunu tespit etmeye çalışıyor. Bu kişilerin hangi gerekçeyle dinlendiği bilinmiyor. Paralel yapının hayali örgüt üzerinden darbe ve binlerce kişiyi cezaevine doldurmayı planladığı tahmin ediliyor.

Kaynak-Yeni Şafak

Dinlenenlerin İsim Listesi İçin TIKLAYIN

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika