HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13328 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İşte Fethullah Gülen’in Emin Çölaşan’a Gönderdiği Mektup

25 Kasım 2011
Ana Sayfa » Genel Haberler » İşte Fethullah Gülen’in Emin Çölaşan’a Gönderdiği Mektup

Gülen Cemaati’nin Ruhani Lideri Fethullah Gülen’in Gazeteci yazar Emin  Çölaşan’a gönderdiği mektubu yayınlıyoruz.Gazeteci yazar Emin Çölaşan bu mektubu köşe yazısında yayınladığı gerekçesiyle mahkemede yargılandı.

Emin ÇÖLAŞAN NE YAZMIŞTI?
Emin Çölaşan Gülen’den aldığı mektuptan sonra, köşesine şunları yazmıştı:

Günün birinde Fethullah’tan bir mektup aldım. ABD’den yazıp göndermişti. Bu mektubu lütfen bir kez daha okuyun ve içindeki her sözcüğü beyninize dikkatle yerleştirin. Hayatım boyunca beni seven, arkamdan gelen okuyucularımdan övgü dolu yüz binlerce mektup ve mesaj aldım ve alıyorum. Ancak içlerinden hiçbiri beni böyle yağlamıyor, hak etmediğim övgüler düzmüyordu.

Uygulanan taktik çok basitti.

“Emin Çölaşan’a Kurban Bayramı’nı firsat bilip böyle bir mektup gönderelim, bu yolla onu da kafakola alıp susturalım.”

Herkese bu gibi girişimlerde bulunup hedefi 12’den vurmayı başarmış ve pek çoğunda amaca ulaşmışlardı. Ama ben yemedim! Ektikleri tohum bende, başkalarında olduğu gibi tutmadı!.. Çünkü oynanan büyük oyunu kurulan siyasi tezgahı biliyordum. Bu mektubu niçin açıkladım? İnsanları, çeşitli olanaklar sunarak, gerekirse yağlayıp ballayarak kendi saflanna nasıl çektiklerini göstermek ve belgelemek için.

Bilmeyenlere, bilmek ve olanları anlamak istemeyenlere bir ders olmasını dilerim. Sevgili okuyucularım, bu yazıyı yazan kulunuz “Değerli gazeteci yazar, kıymetli insan, Saygıdeğer aydın, Emin Çölaşan Beyefendi” olarak hepinize saygılar sunar, bu vesile ile Fethullah Bey’in tam 11 yıldan bu yana Amerika’da bulunan ellerinden ve gözlerinden öperim!

İŞTE O MEKTUP
‘‘Değerli gazeteci yazar, kıymetli insan, saygıdeğer aydın Emin Çölaşan Beyefendi,

Başta, hakkımda zaman zaman iletişim kopukluğundan kaynaklandığını sandığım farklı değerlendirmelerine rağmen, değerli ve aydın kişiliği, kıymetli kalemi, araştırıcı karakteri ve dürüstlüğü ön plana çıkaran yanı ile takdire şayan çalışmalarda bulunan ve ülkemizde sevgi, barış ve hürriyet ortamının oluşması için katkılarını sürdüren zat-ı alileriniz (yüksek kişiliğiniz) olmak üzere bütün aile, dost ve yakınlarınızın mübarek Kurban bayramlarını tebrik ve bu vesile ile kalbi (yürekten) hürmetlerimin ve en iyi dileklerimin kabulünü arz ederim efendim. 

Fethullah Gülen. İmza’’

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Seren
27 Kasım 2011 - 10:37

Nekadar beyfendice ve nekadar insancil bir mektup. Buna karsilik ne kadar suphe, nefret ve korku yuklu panaroyatik bir yaklasim. Sizi okuyan ve takip eden insanlarin insanlik ve yasam sevincinden her gecen gun biraz daha uzaklasiyor olmalari endisesini tasiyor ve ulkemin daha uzlasici, daha insancil ve daha suurlu yazarlara ihtiyaci oldugunu hissediyorum. Sevgili colasan gibi paranoyatik tiplerin her gecen gun okur kitlelerini aritmetik katlarla kaybetmeleride Turk Milleti adina onemli bir teselli kaynagi. Saygilarimla.

Derhan Tuna
30 Kasım 2011 - 05:57

Keske uzatilan baris cubuguna bu sekil militarist yaklasilmasaydi belki de su guzel ulkemizde birbirimizi anlamaya yardimci olmaz miydi?

Hocaefendi Emin Colasan icin yazilabilecek en guzel ozelliklerini cikarip kendisine bir ayna tutmus; bu ozellikleriniz ne guzel, biz bu halinizi bize muhalif olsaniz da kabul ediyoruz demis; kurban bagisi istememis.

Bir insan olarak bu tarz bir davranis kimin hangi vadide oldugunun kaniti. Hocaefendi, kendisini takip eden halk kitlelerine olan saygisindan oturu takip ettikleri Emin Bey’i takdir etmis, elini uzatmis; Colasan Bey yumruk sikarak uzatilan ele karsilik vermistir.
Hocaefendi buyuk bir gonle sahip oldugu anlasiliyor; Emin Colasan ise kapkara bir niyet okuyuculuguna..

Abuzer kadayıf
30 Ocak 2012 - 07:29

Fethullah hoca efendi hata yapmış, bunun gibi bir dinsiz iyi kelamdan ne anlar. Ebu cehilin günümüz versiyonu. Bu türü azalmış islah olunamaz tohumlardan ayrıca islah zamanıda geçmiş kartlaşmış. Allahın verdiği nefesi son demine kadar yaşar daha sonra koy toprağın içine tabi toprak kabul ederse.

Tema Fabrika