HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İstesen de Hz. Mehdi’yi fark edemezsin, kim olduğunu keşfedemezsin…

21 Temmuz 2016
Ana Sayfa » Genel Haberler » İstesen de Hz. Mehdi’yi fark edemezsin, kim olduğunu keşfedemezsin…

Şeytan bir yandan hiç durmadan homoseksüelliği yayıyor, bir yandan hiç durmadan kan döküyor, diğer yandan İslamiyet’i yok etmeye çalışıyor, diğer yandan da “Mehdiliğinden şüphelendiği herkesin üzerine gideceksin” diyor.

Derin devletler ilhamını, düşüncesini, hareket tarzını, stratejisinin tamamını şeytandan alır ve kendi asrının deccaliyeti olarak ortaya çıkar, kendi asrının Mehdiyet’i ile mücadele ederler. Fakat her ne yaparlarsa yapsınlar, ne kadar tuzak kurarlarsa kursunlar yine de Mehdi’ye zarar veremezler.

Şu anda Hz. Mehdi’nin fark edilememesinin, kim olduğunun bilinmemesinin çok hikmeti var. Allah bu şekilde Mehdi’yi türlü türlü tuzaklardan koruyor. O aramızda, sokaklarda, caddelerde, pazar yerlerinde geziyor ama bir türlü fark edilmiyor.

HAKKI GASPOLUNAN VE İNKAR OLUNAN MAZLUM İMAMINIZ VE BU (GAYBETİN) SAHİBİ (HZ. MEHDİ) ONLARIN ARASINDA DOLAŞIR, PAZARLARINDA GEZER, ONLARIN BASTIĞI YERLERDEN GEÇER. AMA ONLAR ONU TANIMAZLAR TA Kİ SONUNDA ALLAH KENDİSİNİ ONLARA TANITMASI İÇİN TIPKI HZ. YUSUF’A İZİN VERDİĞİ GİBİ ONA İZİN VERİR.(Şeyh Muhammed b. İbrahim-i Numani, Gaybet-i Numani s. 189)

Hadiste gördüğünüz gibi Allah izin verdiği zaman Hz. Mehdi kendisini tanıtacak. Ondan önce tanımak, “bu kişi Hz. Mehdi’dir” demek mümkün değil. Hadislere göre Hz. Mehdi insanlar kendilerine çaresiz bir şekilde geldiklerinde yine başa geçmeyi kabul etmiyor, ama “dökülen kanların hepsi senin üzerine olsun” dedikleri zaman o zaman tüm Müslümanların lideri olarak ortaya çıkıyor. Yani Hz. Mehdi kendi isteğiyle değil insanların zoruyla başa geçiyor.

Peygamberimiz Mehdi için, “Mehdiyül dem” diyor yani “Kan durduran Mehdi”. Hadislerden Hz. Mehdi’nin bir damla bile kan akıtılmasına müsaade etmeyeceği görülüyor. Dolayısıyla kan döken kişi Mehdi değildir:

İnsanlar bal arılarının beyleri etrafında toplanması gibi, Hz. Mehdi (as)’ın çevresinde toplanırlar. Daha önce zulümle dolu olan dünyayı, adaletle doldurur. Adaleti o denli olur ki, UYKUDA OLAN BİR KİMSE DAHİ UYANDIRILMAZ VE BİR DAMLA KAN BİLE AKITILMAZ. Dünya, adeta asr-ı saadet devrine geri döner. (El Kavlu’l Muhtasar Fi AlamatilMehdiyy-il Muntazar, sf. 29 ve 48)

Hz. Mehdi (as), Peygamber (sav)’in yolunda gidecek, UYUYAN KİŞİYİ UYANDIRMAYACAK, KAN DA AKITILMAYACAKTIR. (Kıyamet Alametleri, sf. 163)

Ona [Hz. Mehdi (as)’a] biat edenler, [Kabe civarındaki] rukün ve makam arasında biat ederler. UYUYANI UYANDIRMAZ, ASLA KAN DÖKMEZLER. (El-Heytemî, El-Kavlu’l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 24)

Şu an Deccal kan dökmeye devam ediyor. Kısa bir süre sonra bu dökülen kanlar tamamen duracak. Bunun vesilesi de “İmam Mehdi’ olacak” diyor Peygamberimiz. Bunu hep beraber göreceğiz.

Mehdiyet’i hiç kimse durduramaz. Allah’ın kararı bu, Allah’ın kaderi; durduramazsın. Çırpındıkça Mehdiyet daha da gelişir, daha da atağa kalkar. Ve en sonunda da galip olur…

Mert Arslanoğlu

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Tema Fabrika