HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İzmir’de Ferhat Tunç Konserine Saldırı

08 Eylül 2013
Ana Sayfa » Kültür & Sanat » İzmir’de Ferhat Tunç Konserine Saldırı

İzmir’in Dikili İlçesinde düzenlenen ünlü sanatçı Ferhat Tunç’un konserine bir grup saldırıda bulundu. Grubun saldırısı sonrası elektrikler kesildi, program sona erdi.

İzmir’in Dikili İlçesi’nde BDP ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen etkinlikte sahne alan Ferhat Tunç, bir  grubun saldırısıyla birlikte programı bitirmek zorunda kaldı. BDP Muş milletvekili Sırrı Sakık’ın da konuşmacı olduğu etkinlikte, 2 bin kişilik katılım vardı. “Sen ağlama yar” ezgisiyle programına başlayan Tunç, bu sırada salonun giriş kapısına yığılan ve İstiklal Marşı okuyan grubun engellemesiyle karşılaştı. Saldırgan  gruba konserdeki gençlerin karşılık vermesiyle ortalık karıştı. Tunç yatıştırıcı bir konuşma yaptığı sırada konser alanının elektrikleri kesilerek Tunç’un mikrofonu kapatıldı. Elektrik kesintisine rağmen Tunç sahneden, kitle de bulunduğu yerden Özgürlük Mahkumları adlı eseri seslendirdi. Olay konserin ardından ilçe merkezine de yayıldı ve polis sokak girişlerini kapattı.

Sanatçı Ferhat Tunç, saldırıyı kınadığını ifade ederek, yaşananları “devletin ve sosyal demokrat olduğunu söyleyen kesimlerin Kürt düşmanı, ulusalcı politikalarının sonucu” olarak yorumladı. Tunç, “Şarkılarımızı bitirmeden ayrılıyorum ama en kısa zamanda devam edeceğiz. Korkacak, yılacak insanlar değiliz. Barış ve özgürlüğü seslendirmeye devam edeceğiz” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika