HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kamuran Yüksek Kimdir?

11 Temmuz 2014
Ana Sayfa » Gündem Haberleri » Kamuran Yüksek Kimdir?

Demokratik Bölgeler Partisi(DBP) eş başkanı Kamuran Yüksek Kimdir? Kamuran Yüksek hayatı, Kamuran Yüksek biyografisi?

BDP’nin 3. Olağan Kongresinde İsim Değişikliği

BDP’nin 3. Olağan Kongresinde süpriz bir şekilde isim değişikliğine gidildi. İsmini DBP olarak değiştiren BDP’nin yeni eş başkanları da Emine Ayna ve Kamuran Yüksek oldu.

DBP Hakkında Bilgi,DBP Nedir, DBP Eş Genel Başkanları kimdir?

BDP’nin “Demokratik özerklik ile özgür yaşamı inşa ediyoruz” şiarıyla gerçekleştirdiği 3. Olağan Kongresi’nde faaliyet ve mali raporların okundu ve oy birliğiyle aklandı. Daha sonra isim değişikliğine gidilerek Barış ve Demokrasi Partisi ismi Demokratik Bölgeler Partisi olarak değiştirildi. Partinin kısa ismi ise DBP oldu.

Amblem değişikliği hususunda ise oluşturulan bir komisyona yetki verildi.

Verilen yarım saatlik aranın ardından seçimlere geçildi.  Seçim sonucunda DBP eş genel başkanlığına Emeni Ayna ve Kamuran Yüksek seçildi. Parti Meclisi (PM) ise 60 asil, 16 yedek üyeden oluştu.

kamuran-yuksek-kimdir

Parti Meclisi’nde (PM) yer alanların listesi şöyle:

“Meryem Adıbelli, Salih Akdoğan, Talat, Aktaş Sercan Aktaş, Sara Aktaş, Selçuk Aktürk, Gülbahar Alpsoy, Hayrettin Altun, Çimen Altürk, Berat Anlı, Mehmet Arslan, Mehmet Ayhan, Fikriye Aytın, Gülistan Balkaş, Yüksel Baran, Dilan Bilen, İbrahim Bilmez, Berbal Birtek, Miraz Bizen, Ayşegül Çoban, Miraz Çallı, Melek Çetin, Tuğba Çoban, Semra Demir, Pero Dündar, Cihan Ekin, Yahya Figan, Turan Genç, Müjdat Gür, Mehmet Güzel, Çimen Işık, Yavuz Karaoğlu, Pelgüzar Kaygusuz, Herdem Kızılkaya, Hüseyin Koçuk, Fırat Küçükaslan, Sabahat Onar, Mekiye Ormancı, Dilek Öcalan, Zeynep Özbeci, Ömer Öner, Alican Önlü, Ercan Özcan, Emine Özmen, Adalet Polat, Sırrı Sever, Şahabettin Sırma, Dilan Sonsuz, Sevda Subaşı, Xece Şen, Mazlum Tekdağ, Felemez Tekel, Naim Türköz, Menmet Sait Üçlü,Netice Vuran, Özlem Yanat, Ramazan Yıldız, Bilnur Yıldız, Hüseyin Yılmaz, Muhammed Zengin.”

dbp

16 kişilik PM yedek listesi: “Mehmet Alçınkaya, M.Şirin Altay, Sami Baran, İsmail Çelik, İhsan Demir, Hacı Geciken, Şakir Karataş, Ulaş Koparan, Kamil Mete, Faruk Sağlam, Salih Sayaç, Sevtap Şehirli, Mehdi Tunç, Mustafa Uyguner, Cihat Üncü, Hasan Vuran.”

Merkez Disiplin Kurulu Asil Üyeleri ise, “Ahmet Doğan, Sevim Dursun, Lütfiye Gürbüz, Mensur Işık, Mehmet Nuri Özmen” den oluştu. Merkez Disiplin Kurulu Yedek Üyeleri ise, Mehmet Ergün, M.Hamdullah Müftüoğlu ve Hülya Yaman oldu.

Kamuran Yüksek Hayatı

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) kurucu üyelerindendir.

İmralı adasında hükümlü bulunan PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın avukatıdır.

Demokratik Toplum Partisi Genel Başkan Yardımcığı görevini yapmıştır.

KCK operasyonları kapsamında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmıştır.

Emine Ayna ile birlikle Demokratik Bölgeler Partisi(DBP) eş başkanı seçilmiştir.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika