HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13335 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kennedy, Donald Trump ve arkada sinsice bekleyen İngiliz derin devleti…

30 Ocak 2017
Ana Sayfa » Genel Haberler » Kennedy, Donald Trump ve arkada sinsice bekleyen İngiliz derin devleti…

Gazeteci Bekir Hazar konuyu kısaca şöyle özetliyor: Başkan Kennedy, Amerikan Merkez Bankası ve İngiliz Merkez Bankası’nı elinde tutan ailelerin oyununu gördüğü ve bunlara el koymak istediği için öldürüldü. Kim başkan olursa olsun etrafındaki tüm kurumları kuşatan ve yöneticilerini seçen bu PARANIN GÜCÜ’ydü. Kennedy’i öldüren her ne kadar CIA ve FBI gibi gözükse de işi ardında ülkeye hakim olan yapı, Anglo-Sakson yani İngiliz aklı ve istihbarat teşkilatı MI6 vardı. Bu ilişki ve bağlılık öylesine köklüydü ki, İngiliz istihbaratı yalan raporla harekete geçilecek kadar kolay bir balık olup Irak’ı işgal ediyordu. İngiltere başbakanı Cameron da yıllar sonra “evet Irak işgali için kullanılan o yalan raporu bizim istihbarat hazırladı” diyecek kadar açık konuşuyordu.

Bekir Hazar’ın özetle anlattığı şu, İngiliz derin devleti yüzyıllardır dünyayı gizlice arka plandan yönetiyor. Herhangi bir yerde savaş çıkarmak istediğinde Amerika’yı öne sürerek ülkeleri işgal ediyor. Kennedy bu sisteme karşı koymaya çalıştı, İngiliz derin devletine boyun eğmemeye çalıştı fakat başaramadı. Her zaman yaptığı gibi İngiliz derin devleti ajanlarıyla Kennedy’yi öldürttü ve sorunu kökten halletti. Şimdi Donald Trump’in ne yapacağı merakla bekleniyor. İngiliz derin devletine karşı mı çıkacak, yoksa  diğer başkanlar gibi onların kontrolüne mi girecek?

Bildiğiniz gibi Amerika’da Beyaz Saray’da İngiltere eski başbakanı Winston Churchill’in büstü bulunuyor. Winston Churchill’in bakışları Amerikan başkanının üzerinden hiç ayrılmıyor. Donald Trump’ın başkan olur olmaz yaptığı ilk iş, Winston Churchil’in büstünü getirip Oval ofise koydurtmak oldu, bu hareket de oldukça manidar. İngiltere başbakanı Theresa May’de, Trump başbakan olur olmaz onu ilk ziyarete giden kişiydi, oradan da dönüp dolaşıp ilk Türkiye’ye geldi. İngiliz derin devleti Türkiye, Rusya, Amerika ittifakını hiçbir şekilde karşısına almak istemeyecekti.Bu yüzden yoklama yapmak için gittiler. Trump başkan olur olmaz İngiltere başbakanı Theresa May“daha fazla Irak savaşı olmayacak, İngiltere ve Amerika’nın dünyayı kendi görüşlerine göre yeniden şekillendirmek için egemen ülkelere müdahale ettiği günler geride kaldı” diyerek Amerika adına da konuşması oldukça dikkat çekici. Donald Trump’dan önceki Amerikan Başkanı Obama tam olarak İngiliz derin devletinin hakimiyeti altındaydı, şimdi önümüzdeki günlerde Donald Trump’ın ne yapacağını hep birlikte göreceğiz. Ya gerçekten akılcı bir yaklaşımla Rusya, Türkiye ve Çin’i yanına çekerek İngiliz derin devletine meydan okuyacak, ya da o da diğer Amerikan başkanları gibi İngiliz derin devletinin önünde diz çökenlerden olacak…

Kaynak: https://www.facebook.com/ingilizderindevleti/?fref=ts

Mert Arslanoğlu

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Tema Fabrika