HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13328 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kenya’da AVM’de Katliam 49 Ölü 200 Yaralı

22 Eylül 2013
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » Kenya’da AVM’de Katliam 49 Ölü 200 Yaralı

Kenya’da aşırı dinci bir grubun AVM’de yaptığı katliamda bilanço ağırlaştı. Şu ana kadar ölenlerin sayısı 49 , yaralananların sayısı 200 olduğu öğrenildi. Başkent Nairobi’de lüks bir alışverişe yönelik düzenlenen saldırıyı Somalili El Şahab örgütü üstlendi. Örgüt, Somali’de Kenya askerinin olmasını protesto amaçlı bu katliamı gerçekleştirdiğini duyurdu.

Cumartesi günü başkent Nairobi’nin lüks semtlerinden biri olan Wesdland’daki alışveriş merkezine giren silahlı kişiler, içeridekileri taradı ve üzerilerine el bombaları attı.  İçerde rehin alınanların sayısı bilinmiyor.

Saldırıyı maskeli 10 kadar silahlı kişi gerçekleştirdi. El Kaide bağlantılı olduğu belirtilen Somalili El Şahab örgütünün üstlendiği saldırıda şu ana kadar en az 49 kişinin öldüğü, 200 kişinin yaralandığı bildiriliyor.

Bugün de içerde yoğun çatışma seslerinin geldiği bildirildi.  Olay yerine çok sayıda ambulans ulaştı.

Peygamberimizin Annesinin Adını Bilmeyenleri Katlettiler

The Mail on Sunday’de çıkan habere göre Nike, Adidad, Woolworth, Converse gibi ünlü markaların bulunduğu Nairobi’deki Westgate Mall Alışveriş Merkezi’ni basan maskeli El Şebab terör örgütüne mensup teröristler, kaçmaya kalkışanlara Hz. Muhammed’in annesinin ismini sordular, “Amine” yanıtını veremeyenlere kurşunu sıktılar.

Müslümanları Serbest Bıraktılar

AVM’ye saldırı düzenleyen aşırı dinci grup, müslümanları AVM’den çıkarıp katliam yaptılar.  Somali’de, 4 bin Kenyalı askerin bulunmasına tepki olarak El Şebab’ın bu katliamı yaptığı öğrenild.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler : , , , , ,
Tema Fabrika