HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kesk ve DHKP-C’ye Dev Operasyon 167 Gözaltı

19 Şubat 2013
Ana Sayfa » Genel Haberler » Kesk ve DHKP-C’ye Dev Operasyon 167 Gözaltı

İstanbul,Ankara,İzmir ve Mersin başta olmak üzere 28 ilde Devrimci Halk Kurtuluş Partisi Cephesi-DHKP-C ve KESK’e yönelik düzenlenen operasyonlarda aralarında kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kişilerin de olduğu 167 kişi gözaltına alındı..

DHKP-C’ye yönelik operasyon kapsamında, aralarında İstanbul,Mersin,İzmir ve Ankara’nın da bulunduğu 28 ilde 167 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Ankara’da KESK Eğitim ve Örgütlenme Sekreteri Akman Şimşek’in konfederasyondaki odasında arama yapıldığı bildirildi. KESK’in avukatları, Şimşek hakkında gözaltı kararı bulunduğunu belirtti.

DHKP-C üyeliği  iddiasıyla yürütüldüğünü ifade eden avukatlar,Balıkesir, İstanbul ve Malatya’nın da arasında bulunduğu birçok ildeki üyelerine yönelik gözaltı kararı olduğunu söyledi.
Hakkında gözaltı kararı bulunanlardan birinin ODTÜ’de akademisyen olduğu belirtildi. Soruşturma kapsamında, Ankara’da 33 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı öğrenildi.

İzmir merkezli düzenlenen operasyon kapsamında Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle MücadeleŞube Müdürlüğü ekipleri Antalya, Alanya, Kaş, Kemer’deki adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda KESK Örgütlenme Sekreteri Akman Şimşek ile kamuda görevli öğretmen ve hemşirenin de aralarında bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı.
Operasyon kapsamında KESK Antalya Şubesi’nde de aramalar yapıldığı bildirildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika