HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kıyamet 2120 Nemesis!

12 Temmuz 2017
Ana Sayfa » Genel Haberler » Kıyamet 2120 Nemesis!

Ölüm asteroidi MC4 meteorunun bugün dünyayı teğet geçecek! Bilim adamları 260 metre çapındaki MC4’ün bugün dünyaya en yakın noktadan geçeceğini bildirdiler.

Bilim adamları bu boyutta bir asteroid dünyaya çarptığında dünyadaki tüm yaşamın sona ereceğini söylüyorlar.

Gerçekten de dünyanın sonu yaklaşıyor. Dünyanın yakınından geçen bu göktaşları kıyametin habercisi niteliğinde. Asıl dünyanın 6500 katı büyüklüğündeki Nemesis yıldızı ölümcül bir şekilde saatte 62.000 hızla dünyaya yaklaşıyor. Güneş sistemini saran trilyonlarca kuyruklu yıldızın tam içinden geçerken onları dünyaya fırlatmaya hazırlanıyor. 200 metrelik bir göktaşı bile dünyanın %70’ini oluşturan kıyı şeridini tahrip edecek güçtedir. Ancak bu göktaşı 10. Km. ise tüm bitki ve deniz canlıları yok olacak, ardından güneşi 1 yıl bloke edecek kadar büyük bir toz bulutu oluşacak ve dünya üzerindeki canlılık yok olacak.

Kıyamete vesile olacak göktaşının Nemesis yıldızı nedeniyle dünyaya çarpıp dünyayı yok edeceği söyleniyor. Peygamberimizin hadislerine ve Bediüzzaman’ın sözlerine göre kıyamet 2120 yılında kopacak. Dünyanın çevresi bir bulut gibi göktaşları ile sarılmış durumda. Bu göktaşlarının sayısı 1980 yılından itibaren inanılmaz artmış durumda. Dünya 2120 yılında bu göktaşlarından birinin çarpması sonucunda tamamen paramparça olacak ve bir daha dünyada yaşam asla mümkün olmayacaklar. Kıyametten önce Hz. Mehdi ve Hz. İsa gelecek, son kez dünyaya İslam’ı hâkim edecekler. Hz. Mehdi ve Hz. İsa’nın vefatının ardından tekrar bozulma yaşanacak ve kıyamet inançsız insanların üzerine kopacak. Kıyametin 2120 yılında kopacağına inanmayanlar bu tarihi bir yere not alsınlar, vakti gelince görecekler.

“Bu ümmetimin son anında yer batması, şekil değişmesi ve GÖKTEN TAŞ YAĞMA OLAYLARI VUKU bulacaktır.” (Tirmizi)

Ey insanlar, Rabbinizden korkup-sakının, çünkü kıyamet saatinin sarsıntısı büyük bir şeydir. Gerçek şu ki, kıyamet-saati yaklaşarak gelmektedir, onda şüphe yoktur. Gerçekten Allah kabirlerde olanları diriltecektir. (Hac Suresi, 1- 7)

Kaynaklar:

https://www.youtube.com/watch?v=0jEwO-z4CKk

https://www.youtube.com/watch?v=86_qiwC3CFY

Mert Arslanoğlu

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler : ,
Tema Fabrika