HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13335 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Klimalarda Ortalama Elektrik Tüketim Hesaplaması

14 Aralık 2017
Ana Sayfa » Genel Haberler » Klimalarda Ortalama Elektrik Tüketim Hesaplaması

Teknolojik gelişmeler, yaşamın her alanında önemli fırsatlardan yararlanabilme imkanı sunan ve pek çok yenilikçi fırsattan yararlanabilme imkanı sunan ürünleri, modern toplum yaşantısına sokuyor. Günümüzde her geçen gün yeni bir teknolojiyle tanışıldığı 21. Yüzyıl dünyasında evlerde, ofislerde ve kamu alanlarında yaygın şekilde kullanılmaya başlanan klimalar öne çıkıyor. Farklı teknolojik özellikleri ile her kullanım ihtiyacına göre kapalı mekan içerisinde yaz aylarında serinleme, kış aylarında ise ısınma gereksinimlerini karşılıyor. Son derece modern standartlarda ısınma ve serinleme gereksinimlerini karşılayan klima teknolojileri, modern toplum yaşamında önemli bir rol üstlenirken, zengin model çeşitliliği seçim esnasında tüketicinin tereddütte kalmasına yol açıyor ki bu noktada özellikle de klimaların ‘btu’ değerleri öne çıkıyor. Bu değerlere ilişkin bilgisi olmayan tüketiciler için klimaların ne kadar enerji harcadığına ilişkin daha anlaşılır açıklamalar AtaşehirBosch Servisi uzmanlarından geliyor.

 

Klima alımı sırasında tüketicinin en çok dikkat etmesi gereken konu, klimanın ‘A’ sınıfı olmasıdır. Ev ve küçük işyerleri için ağırlıklı şekilde tercih edilen 9000 btu, 12000 btu, 18000 btu ve 24000 btu modelleri öne çıkıyor. A sınıfı olan bu klima modellerinin yaklaşık oran ile ne kadarlık bir elektrik tüketimini merak edenler için Taşdelen Bosch Servisi uzmanlarının gerçekleştirdiği kapsamlı inceleme oldukça yardımcı olacaktır. Buna göre;

*A Sınıfı 9000 BTU Klima Ne Kadar Elektrik Harcar?

 

Tam güç kapasitesinde çalıştırılan bir A sınıfı 9000 btu klimada ortalama 0,7 ila 0,9 kw arasında elektrik tüketimi gerçekleşir. Bu durumda misal olarak 10 saatlik bir çalışmada ortalama 8 kw elektrik tüketimi gerçekleştirir.

 

*A Sınıfı 12000 BTU Klima Ne Kadar Elektrik Harcar?

 

Tam güç kapasitesinde çalıştırılan A sınıfı 12000 btu klimada 1 saatte yaklaşık 1 kw ila 1.05 kw elektrik tüketimi gerçekleşir.

 

*A Sınıfı 18000 BTU Klima Ne Kadar Elektrik Harcar?

 

18000 btu klimanın tam güç şeklinde 1 saatlik çalışması sonucunda ortalama 1.70 kw ila 1.80 kw arasında tüketim gerçekleşir.

 

*A Sınıfı 24000 BTU Klima Ne Kadar Elektrik Harcar?

 

Tam güçte yaklaşık 1 saatlik çalışma sonucunda 24000 btu A sınıfı klimada 2.15 kw ila 2.25 kw arasında elektrik tüketimi gerçekleşir.

 

Söz konusu elektrik tüketim ortalamaları, bağlı bulunulan elektrik dağıtım firmasının kw birim fiyatı üzerinden hesaplaması pratik bir şekilde gerçekleştirilebilir. Eğer klima bu değerlerin üzerinde bir tüketim gerçekleştiriyor ya da yüksek kapasite çalışmasına karşın yeterli verimlilik vermiyor ise Örnek mahallesi Bosch Servisi merkezine başvuruda bulunabilirsiniz.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika