HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kobani Direnişi Kaçıncı Gününde?

16 Şubat 2015
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » Kobani Direnişi Kaçıncı Gününde?

Radikal Dinci Irak Şam İslam Devleti(IŞİD-DAİŞ) örgütünün Kobane’ye saldırısı bugün 84’üncü gününde..

 

 

Rojava’nın Kobane Kantonunda IŞİD ile Halk Savunma Güçleri(Yekitiya Parastina Gel) YPG arasında 84 gündür süren savaştan kareler…

Radikal İslamcı Irak Şam İslam Devleti(IŞİD-DAİŞ) örgütünün 15 Eylül gününde Rojava’nın Kobane kentine saldırmasıyla başlayan Kobane Savaşı bugün 84’üncü gününde şiddetlenerek devam ediyor.

84 gündür Halk Savunma Güçleri YPG ile İslam Devleti(IŞİD-DAİŞ-İD) arasında amansız bir savaş sürüyor. İslam Devleti, Kobane Kantonunu ele geçirmek için her yolu denerken Kobane’nin öz savunma gücü olan YPG, Özgür Suriye Ordusu, Peşmerge ve diğer Kürt güçleri Kobane’yi savunmak için canlarını siper ediyor.

84 gündür süren kirli savaşta IŞİD, ağır silahlarla Kobane’nin altını üstüne getirmiş durumda. Tarihte daha önce yaşanmış Stalingrad Muharebesini bile gölgede bırakan Kobane Savaşı tarihin en acımasız savaşı olarak dünya tarihine geçiyor.

Dünyanın gözleri önünde Rojava’nın Kobane Kantonu ateşe veriliyor. Tam donanımlı bir ordu karşısında ellerinde hafif makineli tüfeklerle direnen YPG güçleri destan yazıyor.

İşte Herkesin Konuştuğu Mucize Kent Kobane’den Son Kareler

IŞİD’in etkisini artırmak için tüp monte ederek Kobane’ye attıkları ve patlamamış bir havan

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler : , , , , ,
Tema Fabrika