HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13328 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kocaeli’de Nevruz Gerginliği

17 Mart 2013
Ana Sayfa » Genel Haberler » Kocaeli’de Nevruz Gerginliği

Erzurum’dan sonra Kocaeli’de de Nevruz gerginliği.Kocaeli’de nevruz için toplanan kalabalık, bazı gençlerin saldırısına uğradı. İki grup arasında yaşanan gerginlik polisin araya girmesiyle sona erdi.

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde Nevruz yürüyüşünde olaylar çıktı. Leyla Atakan Caddesi’nden, Perşembe Pazarı’na kadar yürüyen BDP’li gruba, başka bir grup tepki göstererek saldırdı. BDP’li grup saldırıya karşılık verince ortalık karıştı. Polis, olayları yatıştırmakta zorluk yaşadı. Caddede toplanan BDP`li grup, terör örgütü PKK ve Abdullah Öcalan lehine slogan attı.

Çeşitli pankartlar açan ve bayraklar taşıyan grup, caddede bir süre davul zurna eşliğinde halay çekti. Alana gelen bazı vatandaşlar, Türk bayrağı açarak gruba tepki gösterdi. Polis, bu kişileri alandan uzaklaştırdı. Toplanan yaklaşık 50 kişilik bir grup da BDP’lilere tepki göstererek, saldırmak istedi.
BDP Kocaeli İl Teşkilatı’nın organizasyonuyla bugün İzmit’te düzenlenen nevruz kutlamaları öncesinde olaylar çıktı. Leyla Atakan Caddesi’nde toplanan BDP’liler yürüyüşe geçmek üzereyken, aralarında Kocaelispor taraftarlarının da bulunduğu kalabalık bir grup, BDP’lilere saldırmak istedi. Geniş güvenlik önlemleri alan polis olayları yatıştırmaya çalışırken yaklaşık 30 kişi gözaltına alındı.

İzmit’te Leyla Caddesi kavşağında toplanan BDP’liler, zaman zaman PKK ve bölücübaşı lehine sloganlar attı. Bu sırada İsmetpaşa Stadı’na maça giden 50’yi aşkın Kocaelispor taraftarı, bu sloganlara tepki verdi. Daha sonra kalabalık hızla arttı ve yaklaşık 500 kişiye ulaştı. Kalabalık BDP’lilerin bulunduğu yere doğru yürümeye başlayınca polis hemen harekete geçti.

Bu kez BDP’liler slogan atarak grubun bulunduğu yere gelmek isteyince çıkan arbedede bazı araçlar hasar gördü, baygınlık geçirenler oldu. Polisler zamanında müdahale ederek iki grubun çatışmasını önledi. Olaylar sırasında 30 kişi gözaltına alındı.
BDP’liler daha sonra Nevruz kutlaması için polisin çember altına aldığı Perşembepazarı’na gitti. Nevruz kutlamasının yapıldığı yerin çevresindeki binalarda bulunan ev ve işyerlerinin balkon ve pencerelerine Türk bayrakları astı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika