HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kültür Turları Sizi Kapadokya’ya Davet Ediyor

24 Ağustos 2012
Ana Sayfa » Genel Haberler » Kültür Turları Sizi Kapadokya’ya Davet Ediyor

Kültür turlarına katılarak Kapadokya’daki peri bacalarını gezebilirsiniz. Sizin için en güzel hizmeti sunmak üzere hazırlanmış olan bu tur, kültür turları kapsamındadır. Ülkemizin kültür turizmi alanında en çok turist çeken bölgesi olan Kapadokya, bölgeye gelen yerli ve yabancı bütün turistlerin büyük ilgisini çekiyor. Şehrin hem tarihi yapısı, tarih kokan sokakları, evleri ve bunun yanı sıra birde tabiatı Kapadokya turlarının doludizgin yaşanmasını sağlıyor. Kültür turlarına katıldığınızda hiçbir şekilde sıkılmazsınız. Çünkü bütün tur boyunca dolu dolu gezebileceğiniz bir programınız vardır. Bütün bir tur boyunca dolu dolu gezeceğinizden dolayı akşam olduğunda yorgun olduğunuzu hissedeceksiniz.

Kültür Turları Genel Kültürdür

Yorgunluğunuzu Kapadokya’nın tarih kokan, tarihi dekoru olan ve yöreye özgü motifleri ile süslenmiş olan otellerinde giderebilirsiniz. Gün boyu bölgenin her yerini adım adım gezdikten sonra, gün sonu yorgunluğunuzu Kapadokya otellerinde üzerinizden atabilirsiniz. Kültür turları ile birlikte Kapadokya turlarına katıldığınızda sizi bekleyenler şu şekilde olacaktır: Ihlara Vadisini gezeceksiniz. Mükemmel bir görünümü olan bu vadi, tabiatı ile sizleri kendine aşık edecektir. Avanos’u gezeceksiniz. Çinileri, çanakları, çömlek yapımı ile ünlü olan bu bölgede, alışveriş yapmaktan kendinizi alıkoyamayacaksınız. Alışveriş yapmaktan kendinizi alıkoyamayacak ve bunun yanı sıra birde kendiniz çömlek, testi ve benzeri eşyaları yapmayı deneyebileceksiniz.

Kültür turları aslında genel kültür gezileridir. Örneğin; aslında Yozgat iline ait bir yöresel tat olan testi kebabını da bu bölgede yeme imkanınız olacaktır. Daha turistik bir bölge olduğu için Yozgat’a ait olan testi kebabı bu bölgeye ait bir yöresel tat olarak, turistlere hazırlanıyor. Kültür turları hakkında detaylı bilgi edinmek için http://www.setur.com.tr/kultur-turlari adresini ziyaret edebilirsiniz. Kültür turları ile kendinizi mutlu hissedeceksiniz.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika