HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13335 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Maraş’ta Tecavüz Edilip Öldürülen Kızın Katili Yakalandı

26 Aralık 2011
Ana Sayfa » Genel Haberler » Maraş’ta Tecavüz Edilip Öldürülen Kızın Katili Yakalandı

Maraş’ta 12 yaşındaki küçük kız Şeyda Durgun’a tecavüz edip öldüren 19 Yaşındaki Kazım C. yakalandı. Yakalanan sapık katil kentin sakinleri tarafından linç edilmek istendi,Katil Kazım C. ,polisler tarafından linç edilmekten zor kurtarıldı..

Dumlupınar Mahallesi Sait Zarifoğlu Bulvarı’nda oturan 75’inci Yıl İlköğretim Okulu 7’inci sınıf öğrencisi Şeyda Durgun, 22 Aralık’ta okuldan evine geldikten sonra kırtasiye malzemesi almak için çıktı. Evlerinin bulunduğu sokaktaki bakkaldan alışveriş yapacağını söyleyen küçük kız geri dönmedi. Bunun üzerine ailesi, Şeyda Durgun’un bulunması için polise başvurdu. Olayla ilgili polis çalışma başlatırken, bir gün sonra Ahir Dağı eteklerinde mantar toplayan köylüler, ormanlık alanda çuval içinde bir kız çocuğuna ait ceset bulunca durumu jandarmaya bildirdi. Yapılan incelemede cesedin kayıp Şeyda Durgun’a ait olduğu anlaşıldı. Küçük kızın boğularak öldürüldükten sonra cesedinin çuvala konularak, ormanlık alana atıldığı belirlendi.

EVDEN KIYAFETLERİ ÇIKTI
Yapılan otopsinin ardından Şeyda Durgun’un cenazesi toprağa verilirken polis, olayın failini yakalamak için çalışma başlattı. Durgun Ailesi’nin oturduğu sokaktaki bütün evleri mercek altına alan polis, evlerden sadece bir tanesinde kimsenin olmadığını tespit etti. Evde 21 yaşındaki İbrahim A.’nın yaşadığı, olay günü de çalışmak için İstanbul’a gittiği saptandı. Evde yapılan aramada küçük kızın bakkaldan satın aldığı defter, el işi kağıdı ve kıyafetleri bulundu. Bunun üzerine İstanbul polisine bilgi verildi ve İbrahim A., kaldığı bir inşaatta yakalandı. İbrahim A. olayla ilgisinin bulunmadığını, evine kendisi gibi elektrikçi olan arkadaşı Kazım C.’nin gelip gittiğini, kapı girişine gizledikleri anahtarın yerini de bir tek onun bildiğini, iş için İstanbul’a birlikte geldiklerini anlattı. Bu bilgi üzerine İstanbul’da olduğu anlaşılan Kazım C. de yakalandı. İki şüpheli sorgulanmak üzere Kahramanmaraş’a getirildi.

SARHOŞTUM NE YAPTIĞIMI TAM OLARAK HATIRLAYAMIYORUM
6 aylık evli olduğu belirlenen Kazım C. sorgusunda küçük kızı tecavüz ettikten sonra öldürdüğünü itiraf etti. C. ifadesinde şunları anlattı:

“O gün eve geldim. Elimdeki içki şişeleri ile içeriye girdim. Cam kenarında oturup içmeye başladım. İçerken kızın yoldan geçtiğini gördüm ve bunun üzerine kapıya çıktım. ‘Bir dakika bakar mısın?’ diye seslendim. Kendisi çekinerek yanıma gelince, ‘bayan kuaförüne ben giremiyorum. Oradan birisini çağırtacağım. Bana yardımcı olur musun?’ dedim. Kapıya doğru iyice yaklaşınca da içeriye doğru ittim. Bağırdığı takdirde kendisini öldüreceğimi söyleyince çok korktu ve şoka girdi. Sarhoştum bu nedenle tam hatırlayamıyorum ama tecavüz ettiğimi hatırlıyorum. Olayı söylerse başım belaya girer diye boğarak öldürdüm. Kafasına siyah bir poşet geçirdikten sonra elektrik kablosu bandı ile de iyice sardım. Sonra da bir torbaya koydum. Zeynel O. (26) isimli arkadaşımı arayarak bana bir araba temin etmesini istedim. O da oto kiralama şirketinden bir araç kiralamış. Kendisinin ehliyeti olmadığı için de diğer arkadaşımız İsa F.’nin (25) ehliyeti ile aracı kiralamış. Zeynel eve girdiğinde cesedi görünce adeta şoka girdi. Olayı anlattığım zaman da ‘Ne halt ettin. Beni karıştırma, al arabanın anahtarını’ diyerek çıkıp gitti. Ceset bulunan çuvalı koyarak Ahir Dağı’na götürüp attım ve kimseye de bir şey söylemedim. Daha sonra da arabanın anahtarını Zeynel’e teslim ettim.”

LİNÇ ETMEK İSTEDİLER
İfade üzerine Zeynel O. ile İsa F. de gözaltına alındı. Kazım C. ile diğer 3 şüpheli, ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Bu sırada adliye önünde toplanan kalabalık, şüphelileri linç etmek istedi ama polis buna izin vermedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Tema Fabrika