HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13335 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mardin Kızıltepe’de Aşiret Kavgası 5 Yaralı

30 Ağustos 2012
Ana Sayfa » Genel Haberler » Mardin Kızıltepe’de Aşiret Kavgası 5 Yaralı

Mardin’in Kızıltep İlçesinde iki aşiret arasında çıkan silahlı kavgada 3’ü ağır olmak üzere  5 kişi yaralandı.Aralarında husumet bulunan aşiretlerin kavgasında taş,sopa,tabanca ve keskin aletlerin  kullanıldığı gelen haberler arasında.


Mardin’in Kızıltepe İlçesinin  en işlek merkezi olan Özgürlük Meydanı’ndaki Barış Parkı’nda Sapanca Köyü’nde yaşayan Bayram ve Kilimli Köyü’nde yaşayan Sağlan ailesine mensup kişiler arasında, 10 yıl öncesinden başlayan bir husumet nedeniyle kavga çıktı.

Sopa, satır ve silahların kullanıldığı kavgada, Fatih Sağman, Zeki Bayram, Selahattin Bayram ve Sabri Bayram adlı kişiler ile olay yerinde bulunan Fırat Tarı adlı özürlü bir vatandaş yaralandı.

Özgürlük Meydanı’nın trafiğe kapalı olması nedeniyle, ambulanslar Barış Parkı’na giremezken, ilçe sakinleri yerde kanlar içinde yatan yaralıları 200 metre mesafede bekleyen ambulanslara taşımak zorunda kaldı.

Kızıltepe Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne getirilen yaralı yakınları, kendi yaralıları ile ilgilenmeleri için doktor ve hemşire ve sağlık personeliyle tartıştı. Görüntü almak isteyen gazetecileri de tehdit eden yaralı yakınları, basın mensuplarının görüntü almasını da engellemeye çalıştı.

Barış Parkı’nda bulunan ve kurşunların hedefi haline gelen işyeri sahipleri, çıkan çatışmaya tepki göstererek, hasar gören işyerleri için davacı olacaklarını söyledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika