HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Maxmur’da PKK IŞİD Çatışması-Son Dakika

12 Şubat 2015
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » Maxmur’da PKK IŞİD Çatışması-Son Dakika

Maxmur Savunma Birlikleri, IŞİD’in işgal ettiği 5 köye yönelik eylem düzenledi. Kürt güçlerinin eylemleri karşısında zor duruma düşen çeteler bölgeden kaçtı. Maxmur Savunma Birlikleri’nin düzenlediği eylemlerde 20 IŞİD çetesi öldü.

 

 

Irak Şam İslam Devleti-IŞİD’in Kuzey Irak Federal Kürdistan Bölgesinde bulunan Maxmur bölgesine saldırısı ve Maxmur çevresinde bulunan köyleri ve Maxmur Kasabasını işgal etmesinin ardından Maxmur,Şengal,Kerkük ve diğer bölgeleri savunmak için bölgeye giden PKK militanları IŞİD’e ağır darbeler vurmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Maxmur Kasabası, Maxmur Kampı ve çok sayıda yerleşim yerini IŞİD çetelerinin elinden alan PKK militanları, 5 köyü daha IŞİD’in elinden kurtardı.

Kürt güçleri, Adını İslam Devleti olarak değiştiren IŞİD çetelerine karşı taarruza geçti. IŞİD’in işgal ettiği yerlere eylem düzenleyen Kürt birlikleri 5 Köyü IŞİD elinden kurtardı.

KDP,PKK,YPG,YNK,YBŞ(Şengal Savunma Birlikleri) ve diğer Kürt birliklerinden oluşan Maxmur Savunma birlikleri’nin IŞİD’e karşı düzenlediği eylemlerde 20 IŞİD çetesi öldü, çok sayıda IŞİD çetesi yaralandı. IŞİD’e ait çok sayıda silaha el koyan Maxmur Savunma birlikleri, çetelere ait çok sayıda silahı da imha etti.

Dün akşamdan beridir Maxmur Savunma Birlikleri, IŞİD’in işgal ettiği Maxmur Kasabası’na bağlı olan Leçeka, Mahmudiye, Xırbanê, Reşidiye ve Fatıma köylerine yönelik eylemleri sonucu IŞİD 5 köyden çıkartıldı. Köyleri işgal eden çeteleri püskürten Kürt güçlerinden 3 kişi de yaşamını yitirdi.

 

Çetelere ağır darbe indiren Kürt güçleri, düzenledikleri eylemlerin resimlerini de yayınladı.

 

Kaynak: Dış Haberler,ANF,ANHA,Maxmur Haberleri

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika