HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mehdi’nin yardımcıları ile ilgili ne kadar güzel söz söylemiş peygamberimiz…

09 Ekim 2016
Ana Sayfa » Genel Haberler » Mehdi’nin yardımcıları ile ilgili ne kadar güzel söz söylemiş peygamberimiz…

Ahir zamanda olduğumuz bu dönemde Hz. Mehdi’ye kimse inanmayacaklar. Din adamları, alimler, önde gelenler, köşe yazarları, politikacılardan çok büyük bir kesim Hz. Mehdi’yi yalanlayacak. Deccal sürekli Hz. Mehdi’nin önüne set koyacak. Hz. Mehdi sadece yalanlanmayacak, aynı zamanda hapsedilecek, baskı görecek. İşte böylesine zorlu bir dönemde Hz. Mehdi’nin çevresinde onu sevgiyle saran, ona güvenen ve ona her yönden destek olan 313 talebesi olacak…

Bakın peygamberimiz Hz. Mehdi’nin talebelerini ne kadar güzel tarif ediyor:

‘Ya Resulullah! Onların vasfını bana anlat ki onları tanıyayım!’ Buyurdu ki:

“Onlar benim ümmetimden, ahir zamanda gelecek bir topluluktur ki; kıyamet gününde, tıpkı peygamberlerin haşrolunduğu gibi haşrolunacaklardır. İnsanlar, durumları gösterilip de onları gördükleri zaman, onların peygamberler olduklarını sanacaklar. Ta ki ben: ‘Ümmetimdir, ümmetimdir!..’ deyip de kendilerini tanıtıncaya kadar… (el-Vesâyâ li-İbnü’l-Arâbî)

Hz. Mehdi’nin YARDIMCILARI ASİL VE EĞİTİMLİ OLACAKLAR. (El-Melahim ve el Fitan, sayfa:205)

Rasulullah (sav)’den şöyle rivayet ettiğini işittim: “ÜMMETİMİN SONUNDA ÖYLE KİMSELER OLACAK Kİ ÜMMETİMİN İLKLERİNE VERİLEN SEVABIN AYNISI ONLARA DA VERİLECEKTİR. Fitne ehliyle (fikren) mücadele ederler ve münkerden nehyederler.” (İbn Hacer Askalani, Metalib-u Aliye)

(Hz. Mehdi’nin) DOSTLARI YİĞİT, ŞECAATLİ, SALİH, İMANLI KİŞİLERDİR, ONA İTAATTE GAYRETLİDİRLER. Nereye ve hangi işe yönelseler mutlaka zafere ulaşırlar… (Bihar’ul- Envar, cilt52, s.279 ve cilt 53, s.12; İkmal’ud- Din, cilt2, s. 367)

Onun (Hz. Mehdi’nin) TALEBELERİNİN TABİATI ARİ VE KUSURSUZ OLACAKTIR. Riyakarlıktan ve tüm diğer kirlerden arınmış olacaklardır. (Bihar-ül Envar, cilt 52, Sayfa 35)

Onların (Hz. Mehdi’nin talebelerinin) KALPLERİ KÖTÜLÜK, KISKANÇLIK VE HUSUMETTEN ARINMIŞ VE KUSURSUZ OLACAKTIR. (Bihar-ül Envar, cilt 52, Sayfa 35)

İmam–ı Zaman (Hz. Mehdi’nin) talebelerinin HER ŞEYE KADİR ALLAH’A DAİR ZERRE KADAR ŞÜPHESİ OLMAYACAKTIR ve O’nu O’NUN TANINMASI GEREKTİĞİ GİBİ TANIYACAKLARDIR. (Bayaan Fi Akhbaar – e -Mahdi Aakher al -Zamaan ( a .s.) , Bölüm 5; Mikyaal al-Makaarem, cilt 1, Sayfa 65)

Mert Arslanoğlu

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Tema Fabrika