HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mehdiyeti kimsenin yenememesi metafizik bir olaydır…

05 Nisan 2016
Ana Sayfa » Genel Haberler » Mehdiyeti kimsenin yenememesi metafizik bir olaydır…

Mehdiyet dört bir yandan düşmanla kuşatılmışken neden bir türlü yenilemiyor? Hatta düşmanlar saldırdıkça neden daha da güçleniyor?

Çünkü Mehdiyet, Hz. Mehdi Allah tarafından korunuyor. Mehdiyetin yenilmesi mümkün değil, Allah kaderde sonunu zaferle bitirmiş. İslam son kez dünyaya hakim olacak ve bunu Hz. Mehdi ve Hz. İsa birlikte gerçekleştirecek.

Normal şartlarda Mehdiyet’in yenilmesi beklenir. Çünkü Mehdiyet küçük bir gruptur, karşısında da muazzam bir güç olduğuna göre yenilmesi gerekir. Fakat öyle olmuyor, akılla, ilimle eze eze ilerliyor. Bu metafizik bir olaydır.

Mehdiyet şeytanın ve onun avanesinin ahmakça savaşına karşı Hz. Mehdi’nin tek başına aslanlar gibi onu yerle bir ettiği bir sistemdir. Mehdi, deccaliyet şeytanlarıyla, münafıklarıyla zeka savaşı verecektir. Hepsi Hz. Mehdi’nin aklının altında pestil gibi ezileceklerdir. Mehdiyet, şeytanın zekasıyla savaşan bir insan aklının zaferidir.

Mehdiyet tüm İslam alemini birleştirecektir. İslam aleminin başına lider olarak Hz. Mehdi geçecektir. Hz. Mehdi kan dökmeden sevgiyle, merhametle dünyaya huzuru ve barışı getirecektir. Kan akıtmama emri, Hz. Mehdi’ye, Peygamberimiz Hz. Muhammed tarafından verilmiş bir emirdir, kesin bir talimattır. Hz. Mehdi, Peygamberimiz’in emri gereği hayatının hiçbir döneminde hiçbir şekilde kan akıtmayacaktır. Bunun aksini yapan, yani Peygamberimiz’in talimatına rağmen kan akıtan, kesin olarak Mehdi değildir.

İnsanlar, bal arılarının beyleri etrafında toplanması gibi, Hz. Mehdi (as)’ın çevresinde toplanırlar. Daha önce zulümle dolu olan dünyayı, adaletle doldurur. Adaleti o denli olur ki, UYKUDA OLAN BİR KİMSE DAHİ UYANDIRILMAZ VE BİR DAMLA KAN BİLE AKITILMAZ.Dünya, adeta asr-ı saadet devrine geri döner. (El Kavlu’l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, sf. 29 ve 48)

Şu çok açık bir gerçek, dünyanın sonu geldi, anlı şanlı bitsin istiyor Allah. Hristiyanlık ve Musevilik de, Müslümanlık da böyle şirk ve perişanlık içinde bitsin istemiyor. Her üçü de tevhid inancıyla ihtişamlı bir şekilde bitsin istiyor. Hz. Mehdi’nin çıkışı, Hz. İsa Mesih’in inişi ve İslam’ın hakimiyeti. Allah bütün dünyanın gözü önünde yavaş yavaş Mehdiyet’i geliştiriyor. Hiç kimse de hiçbir şey yapamıyor, yapamaz; kaderinde engellenmesi yok.Zaten arkasından süratle bir bozulma olacak ve kıyamet 2120 yılında hadislere göre kopacak.

 

Mert Arslanoğlu

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Tema Fabrika