HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13328 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mehmet Reşit ve Veysel İşbilir’in Otopsi Sonucu Belli Oldu

07 Aralık 2013
Ana Sayfa » Genel Haberler » Mehmet Reşit ve Veysel İşbilir’in Otopsi Sonucu Belli Oldu

Hakkari’nin Yüksekova İlçesinde güvenlik güçleri ile PKK sempatizanları arasında çıkan çatışmalarda hayatını kaybeden amca yeğen Mehmet Reşit ve Veysel İşbilir’in otopsi sonucu belli oldu. Mehmet Reşit İşbilir’in 6 kurşunla, Veysel İşbilir’in ise 2 kurşunla öldüğü öğrenildi.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 6 Aralık günü bir gösteri sırasında vurularak öldürülen  Mehmet Reşit İşbilir ve Veysel İşbilir’in ön otopsi raporuna göre her ikisine 8 kurşun isabet etti. Rapor, Mehmet Reşit İşbilir’in 6 kurşunla, Veysel İşbilir’in ise 2 kurşunla öldürüldüğünü  gösteriyor.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde PKK  mezarlarının tahrip edilmesine karşı yapılan gösteri sırasında  güvenlik güçleri ile göstericiler arasında çıkan çatışmada açılan ateş sonucu hayatını kaybeden Mehmet Reşit İşbilir ve Veysel İşbilir’in Van’daki Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsi işlemleri tamamlandı.

Adli Tıp uzmanları, Van Barosu üyesi avukatlar ve Van Cumhuriyet Savcısı Ahmet Salih Bilge’nin gözetiminde yapılan otopsinin ardından ön otopsi raporu çıktı. Ön otopsi raporlarında Mehmet Reşit İşbilir ve Veysel İşbilir’in de ateşli silah sonucu yaşamını yitirdiği doğrulandı.

DİHA’nın haberine göre Mehmet Reşit İşbilir’e ait ön otopsi raporunda Adli Tıp Uzmanı bilirkişinin beyanında şu ifadelere yer verildi: “Kişinin ölümünün ateşli silah mermi çekirdeği yaralanmasına bağlı organ yaralanmasına bağlı iç ve dış kanama sonucu meydana gelmiş olduğu kanaatine ulaşıldı. Cesedin skopi altında görülen çok küçük olan metalik parçalar çıkartılamadı. Cesetten mermi çekirdeği elde edilemedi. Haricen 4, 5 ve 6 noda tespit edilen ateşli silah giriş yaralarının cilt ve cilt atlı bulgulara göre atışların her ne kadar uzak atış mesafesinden yapılmış olduğu düşünülse de alınan cilt parçalarının balistik incelenmesinin yaptırılması gerektiği 1,2 ve 3 nolu ateşli giriş yaraları elbiseli bölgeye isabet ettiği anlaşıldığından atış mesafesinin tayini için üzerinden çıkarılan elbiselerin usulüne uygun olarak saklanarak kriminal incelemesinin yaptırılması gerektiği kanaatindeyiz.”

Veysel İşbilir’ ait ön otopsi raporunda ise Adli Tıp Uzmanı bilirkişinin beyanında şu ifadeler yer aldı: “Kişinin ölümünün ateşli silah mermi çekirdeği yaralanmasına bağlı mandibula ve servikal omur kırıkları ile birlikte medilasipünal hasarı kanama ve büyük damar kanamasından meydana gelen iç ve dış kanama sonucu meydana gelmiş olduğu kanaatine varıldı. Cesetten herhangi bir mermi çekirdeği elde edilemediği haricen 1 noda giren mermi çekirdeğinin sağdan sola ve yukarında aşağıya seyirle haricen 2 noda belirtilen yerden vücudu terk ettiği” kanaatindeyiz.”

Kaynak-DİHA(Dicle Haber Ajansı)

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika