HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13328 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Metereloji uyardı kar ve fırtına geliyor

02 Aralık 2013
Ana Sayfa » Genel Haberler » Metereloji uyardı kar ve fırtına geliyor

Metereloji genel müdürlüğü yaptığı açıklamada; Kuzey Ege ve Karadeniz Bölgesinde fırtına, Doğu Karadeniz Bölgesinde de şiddetli yağmur ve yoğun kar yağışı beklenildiğini  duyurdu. Hava sıcaklığı yurtgenelinde 8 ila 10 derece azalarak hızla soğuyacak.

Karadeniz’de halen orta kuvvette esen rüzgarın etkisini artıracak. Tahminlere göre, rüzgar akşam saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (60-75 kilometre/saat) fırtına şeklinde esecek. Fırtına, yarın akşam saatlerinden sonra Karadeniz’de etkisini kaybedecek. Marmara’da halen kuzeydoğudan orta kuvvette esen rüzgar kuvvetini artırarak, akşam saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde etkili olacak.

Kuzey Ege’de halen kuzeydoğudan kuvvetli esen rüzgar kuvvetini artırarak akşam saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğudan 8 ila 10 kuvvetinde (90-100kilometre/saat) tam fırtına şeklinde esecek. Marmara ve Kuzey Ege’deki fırtına, 4 Aralık Çarşamba günü akşam saatlerinden sonra etkisini yitirecek.

Meteoroloji Doğu Karadeniz için de şiddetli yağmur ve yoğun kar yağışı uyarısında bulundu. Doğu Karadeniz’de bu gece saatlerinde başlayacak yağışların zamanla Giresun ve Trabzon’da kuvvetli, Rize ve Artvin’de de çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Tahminlere göre, yağışlar, kıyılarda yağmur, sabah saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar, iç ve yüksek kesimlerde yoğun kar (20 santimetre üzeri) şeklinde olacak.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika