HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mevlana, Rumilik ve İngiliz derin devleti üçgeni…

24 Ağustos 2017
Ana Sayfa » Genel Haberler » Mevlana, Rumilik ve İngiliz derin devleti üçgeni…

Benim burada anlattığım Mevlana Anadolu halkımızın bildiği ve inandığı Mevlana’dan çok farklı. Türkiye’de bilinen Mevlana ile Avrupa’da bilinen Mevlana arasında çok büyük bir fark var. Batıdaki ateistler, homoseksüeller, Darwinistler ve İslam düşmanları Rumiliği destekliyor. Bu Avrupa’da yayılan Rumilik felsefesi ile tertemiz Anadolu insanının Mevlana felsefesi birbirinden apayrı. Rumilik felsefesinde Mevlana kendisini ilah gibi görüyor, homoseksüelliği anlatıyor ve tamamen İslam dışı bir din yayılıyor. Rumilik Mevlana’nın kitabı olduğu öne sürülen Mesnevi ile dünyaya yayılıyor, fakat Mesnevi’de Kuran’a mualif çok fazla anlatım var. Tertemiz Anadolu insanı bu anlatımları bilmiyor. İngiliz derin devleti Kuran’a dayalı İslam’ın yerine sapkın bir felsefe olan Rumiliği getirmeye çalışıyor.

Mevlana’nın kitabı olarak öne sürülen Mesnevi’yi incelerseniz bütün bu İslam dışı anlatımlara şahit olursunuz. (evrimin benimsenmesi, homoseksüellik, şarabın helal kılınması, kadınların aşağılanması, Mevlana’nın ilahlaştırılması)

İsterseniz bugün sadece Mesnevi’de kadınların nasıl küçük görüldüğüne bakalım:

Kimde kâfirlerden bir hususiyet varsa, o kadın gibi akıl ve dince eksiktir. (Mesnevi, 1. Cilt, 1284. Beyit)

Kadından kurtulmuş, diri bir vücuda bağlanmış kişiye ne mutlu. (Mesnevi, 1. Cilt, 1599. Beyit)

Ordu, her ne hezimete uğrarsa, sebep bilki birkaç karı tabiatlıdır. (Mesnevi, 2. Cilt, 2873. Beyit)

Nefis ve hırsı kadın, aklı da erkek bil. Akıl onlara değerli bir mum oldu. (Mesnevi, 1. Cit, 3010. Beyit)

İslam’da daima övülen, tüm hakları korunan bir varlıktır. Kuran’a göre erkek eşine ve ailesine bakmakla yükümlüdür ama hiçbir zaman kadından üstün değildir. Kadın Kuran’a göre daima şefkatle ve sevgiyle kollanan, nadide bir çiçek gibi görülen bir varlıktır. Allah Al-i İmran Suresi 37. Ayetinde Hz. Meryem’i “güzel bir çiçek gibi” yetiştirdiğini söyler.

Mert Arslanoğlu

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Tema Fabrika