HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mısır’da Biber Gazlı Katliam 52 Ölü

19 Ağustos 2013
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » Mısır’da Biber Gazlı Katliam 52 Ölü

Kahire’de darbe karşıtlarının Ebu Zabel Hapishanesi’ne nakli sırasında meydana gelen olayda 52 tutuklu boğularak can verdi.

Kahire’de gözaltına alınan göstericilerin Kalyubiye ilindeki Ebu Zabel Hapishanesine nakli sırasında meydana gelen olaylarda 52 tutuklu boğularak  öldü.

Mısır İçişleri Bakanlığı, olayların gözaltına alınan göstericilerin Kahire’nin kuzeyindeki Ebu Zabel Hapishanesi’nde kaçmaya çalıştıkları sırada meydana geldiğini ileri sürdü. Bakanlık, bir polisin rehin alınması ardından çatışma çıktığını iddia ederek, çıkan çatışmada gözaltına alınanların boğularak öldüklerini söyledi.

Reuters’a konuşan bir güvenlik kaynağıysa, farklı bir hapishaneye nakledilen mahkumların aşırı kalabalık aracın içinde havasız kalarak öldüğünü söyledi.

Ordu-yönetim yanlısı basın olayı ‘polis araçlarına silahlı saldırı sonucu yaşanan çatışma’ olarak verirken, yaralı konusunda her hangi bir açıklama yapılmadı. Bazı kaynaklar ise, göstericilerin polisler tarafından öldürülerek katliam yapıldığını öne sürdü.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler : , , ,
Tema Fabrika