HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13328 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MLKP,Canlı Bomba Yasemin Çiftçi İçin Açıklama Yaptı

12 Şubat 2012
Ana Sayfa » Genel Haberler » MLKP,Canlı Bomba Yasemin Çiftçi İçin Açıklama Yaptı

9 Şubat Günü İstanbul’un Sancaktepe Semtinde AKP Binasını hedef almak için canlı bomba olan Yasemin Çiftçi, AKP binasına 100 metre kala yalnışlıkla bombanın düzeneklerini devreye koyunca bomba patlayıp Yasemin Çiftçi’nin ölümüne neden oldu,

MLKP Militanı olan Çiftçi hakkında bu gün MLKP yetkilileri ilk kez açıklamada bulundu, Marksist Leninist Kominist Partisi MLKP yetkilisi” Yasemin Çiftçi’nin bir eylem hazırlığında bulunduğu sırada yalnış bir hamleden dolayı bombanın patlaması sonucu yaşamını yitirmiştir ,dedi..

Örgütün Resmi Sitesinde Yapılan Açıklama Şöyle

Yoldaşımız Yasemin Çiftçi’yi 9 Şubat gecesi İstanbul Sancaktepe’de bir patlamada yitirdik.

Yasemin yoldaş, sömürgeci faşist diktatörlükten hesap sorma, işçi sınıfı ve emekçilerin Türk burjuva devletine karşı devrimci mücadelesini yükseltme bilinci ve hedefiyle yöneldiği bir eylemin hazırlığındayken şehit düşmüştür. Yasemin yoldaş, genç bir komünist kadın olarak sürdürdüğü devrim ve sosyalizm kavgasını, tıpkı kısa yaşamının tümünde olduğu gibi, onurlu, militan, yiğit bir türkü gibi ölümsüzlükle taçlandırmıştır. Şehadeti, yürünecek zafer yolunu aydınlatmaktadır. Onun yerini Çukurova’nın, Karadeniz’in,  Ege’nin, Marmara’nın, Kürdistan’ın binlerce genç yüreği cüretle, coşkuyla, kararlılıkla dolduracaktır! Emekçi kadınlar uğruna yaşamını verdiği komünizm mücadelesini onun gibi barikat başlarında omuzlayacaktır! Partimiz MLKP onun giriştiği hesap sorma eylemini sürdürecektir!

Şehitlerimiz zafer yeminimizdir. Anısı yolumuza ışık olacak, zafer türkülerimizde yaşayacaktır.

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Haydar
13 Şubat 2012 - 08:04

MLKP olarak ne geri zekalı bir hamle yapıyorsunuz ya!!! Bir binayı bombalasan ne olur bombalamasan ne olur? Sizin hiç aklınız yok mu be?

İlgili Terimler :
Tema Fabrika