HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

New York Times’da yayınlanan skandal Türkiye haritası!

21 Mayıs 2016
Ana Sayfa » Genel Haberler » New York Times’da yayınlanan skandal Türkiye haritası!

New York Times gazetesi, Osmanlı topraklarının paylaşılmasını öngören Sykes-Picot Anlaşması’nın 100. yıldönümünde arşivden yeni bir harita çıkardı ve yayınladı. Harita İngiltere ve Fransa’nın hazırladığı Sykes-Picot’un bir alternatifi.

Dönemin ABD Başkanı Woodrow Wilson tarafından işadamı Charles Crane ve din bilimci Henry King’e talimat verilmesinin ardından çizilen haritada, Osmanlı’nın Constantinopolitan State, Smyrna, Kürdistan, Ermenistan, Mezopotamya, Suriye ve Türkiye olarak parçalara ayrıldığı görülüyor.

Gördüğünüz gibi Türkiye’yi yüzyıllardır bölmeye çabalayan derin devletlerin hayalindeki harita bu işte! Türk topraklarında Komünist bir Kürdistan ve Ermenistan kurmak, İstanbul’u ve çevresini de ayrı bir devlet olarak ayırmak! Yüzyıllardır bu planlarını gerçekleştiremedikleri için başta İngiliz derin devleti olmak üzere hepsi kudurmuş durumdalar. Türk milleti olarak asla topraklarımızı bölmelerine izin vermeyeceğiz, 75 milyon gerekirse şehit düşeceğiz ama onurumuzu ayaklar altına aldırmayacağız.

Türk devleti yayınlanan bu haritaya karşı şiddetli tepkisini göstersin, Fransa olsa, Almanya olsa, Amerika olsa kendi topraklarını böyle paramparça edilmiş bir harita karşısında susmazlar. Bizimkilerde susmayıp ağızlarının payını versinler diyorum.

MA-yazi 622

Türk topraklarında Ermenistan ve Kürdistan çizip İstanbul ve çevresini de Uluslararası Bölge ilan etme cesaretini gösterebiliyorlar:

Mert Arslanoğlu

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Tema Fabrika