HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Öcalan’a Hangi Televizyon Verilecek

12 Ocak 2013
Ana Sayfa » Genel Haberler » Öcalan’a Hangi Televizyon Verilecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği talimat doğrultusunda İmralı adasında tutuklu bulunan PKK Lideri Abdullah Öcalan’a televizyon verildi. PKK Lideri Abdullah Öcalan’a verilecek televizyonun ne olduğu merak konusu olmuştu.

PKK Lideri Abdullah Öcalan’a LCD Televizyon Verildi

 

Afrika ülkelerinden olan Kenya’da yakalanıp yurda getirildikten APO, İmralı Adasında bulunan F Tipi Kapalı Cezaevinde müebbet hapis cezasını çekiyor. Ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Öcalan daha önce TRT FM’i dinleyebiliyordu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Afrika gezisinden dönüşte Öcalan’a televizyon verileceğini belirttikten sonra dün Öcalan’a LCD televizyon verild.

Bu gelişmeler üzerine cezaevi kantini tarafından alındığı öğrenilen küçük ekran LCD televizyon, görevli teknisyen tarafından dün Abdullah Öcalan’ın kaldığı odaya monte edildi. Öcalan bu televizyondan TRT kanalları ile cezaevi idaresince belirlenen bazı ulusal kanalları seyredebilecek. Televizyonun bedelinin, Abdullah Öcalan’ın avukatları tarafından cezaevi kantini hesabına yatırılacağı, televizyonun verilmesiyle de radyonun alındığı belirtildi.

İmralı Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nde uzun süre tek başına kalan Abdullah Öcalan’ın yanına, 2009 yılının Kasım ayında gönderilen PKK hükümlüsü Şeyhmuz Poyraz, Bayram Kaymaz, Cumali Karasu ve Hasbi Aydemir ile TİKKO’lu Hakkı Alkan’a, aldıkları cezalarında ’ağırlaştırılmış’ hükmü olmadığı için daha önceden televizyon verilmişti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika