HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Özgür-Der’den el nusra ve el kaideye destek

06 Ağustos 2013
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » Özgür-Der’den el nusra ve el kaideye destek

İslami düşüncede olduğu bilinen ve Türkiye’nin çoğu ilinde faaliyet sürdüren Özgür-Der,El Nusra ve el kaideye destek verdi. Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya, El Nusra ve El Kaideye destek verirken PYD ve YPG’ye de ateş püskürdü.

Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya, El Nusra ve El Kaidecilere destek verip PYD ve PYD’nin askeri kanadı YPG’yi katliamcı, despot ve ırkçı olmakla suçladı.

Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya, yaptığı yazılı bir açıklama ile Rojava’da saldırılar başlatarak katliamlar gerçekleştiren El Kaideli çeteci gruplara sahip çıktı. Bununla da yetinmeyen Kaya, savaştan PYD ve YPG’i sorumlu tutarak, “PYD/YPG Kürt halkının değil, Esed rejimiyle işbirliğine hevesli Kürt milliyetçilerin temsilcisidir” iddiasında bulundu.

El Nusra çetecilerinin Halep’in Til Arin ve Til Hasil’de 31 ile Temmuz ile 1 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirdiği, 70 Kürt köylüsünün öldürüldüğü katliam ile yüzlercesinin kaçırılmasını görmezden gelen Özgür-Der Başkanı Rıdvan Kaya, katliamdan bahsedenleri ise “katliamcı, despot ve ırkçı” olmakla suçladı.

Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya, açıklamaları ile El Kaideli Irak-Şam İslam Devleti / El Nusra Cephesi çetelerinin Rojava’ya yönelik yapmış oldukları saldırı ve katliamları savunmakla kalmayıp, buna karşı mücadele veren Rojava halkı ile PYD/YPG’ye yönelik çirkin iftiralarda bulunmasının Kürt İslami çevrelerce büyük bir tepkiyle karşılanması bekleniyor.

Kaynak-ANF(Ajansa Nuçeyen Fırate-Fırat Haber Ajansı)

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika