HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Peygamberimizin ahir zaman mucizelerini gizlemeyin, anlatın…

20 Kasım 2015
Ana Sayfa » Genel Haberler » Peygamberimizin ahir zaman mucizelerini gizlemeyin, anlatın…

Televizyona çıkan hocalar bol bol kıssalar anlatıyor, her ne hikmetse peygamberimizin ahir zamanda gerçekleşen hadislerinden hiçbir şekilde bahsetmiyorlar. Oysa peygamberimiz ahir zamanda yaşanacak olan olayları o kadar net tarif etmiş ki, bu hocalara bu çok önemli bilgileri halkımızdan saklamak hiç yakışmıyor. Varsa yoksa çıkıp büyük bir telaşla Mehdiyeti inkar ediyorlar. İşte bu Hz. Mehdi’nin geldiğinin alametidir.

Bakın peygamberimizin bir değil, on değil, yüzlerce hadisi tam tarif edildiği gibi gerçekleşiyor şu an. Gelecekte olan bir olayı kısmen dahi olsa birisi işaret etse tüm dünya bunu konuşur. Peygamberimizin 1400 yıl önce haber verdiği olaylar arka arkaya gerçekleşiyor ama bu hocalardan hiç ses seda çıkmıyor!

Bakın bazı İslam alimleri dünyadan neyi saklıyor?

Bildiğiniz gibi Ortadoğu’da akan kan bir türlü durmuyor. Peygamberimiz Irak, Şam ve Arabistan’da olacak olayları birebir hadisinde anlatıyor:

“… Belalar Şam’ın etrafında dolanacak, Irak’ın üzerine çökecek… Arabistan yarımadasının elini ve ayağını bağlayacaktır… Onlar belayı bir tarafta defetmeye çalışırlarken, diğer taraftan o yine ortaya çıkacaktır.” (Kenzul Ummal, Kitab-ul kıyame kısm-ul efal, c.5, s. 38-39)

Tam Peygamberimiz’in haber verdiği gibi, 2003’deki Irak savaşı öncesinde Suriye’nin de işgali söz konusu olmuş, ancak o dönemde sadece Irak işgal edilmiştir.

Son 4 yıldır ise hem Suriye’de hem de Arabistan yarım adasının hemen her noktasında fitnelerin biri biterken diğeri başlamaktadır.

Bakın peygamberimiz ahir zamanda Hz. Mehdi’nin çıkışını haber veren büyük savaşlar olacağını hadislerde şöyle bildiriyor:

Bütün kalplerin içine fesat düştüğü için bir kısım halk diğeriyle konuşarak barış ve ittifak gösterileri yaparlar. Fakat kalplerinde BARIŞ İLE İTTİFAKA MUHALİF BİR DURUM OLDUĞU BİR DEVİR GELMEDİKÇE KIYAMET KOPMAZ. (Ölüm-Kıyamet-Ahiret ve Ahirzaman Alametleri, s. 382, no.701)

BÜYÜK ŞEHİRLER DÜN SANKİ YOKMUŞ GİBİ HELAK OLUR. (Kitab-ül Burhan Fi Alametil Mehdiyyil Ahir Zaman, s. 38)

TALİKAN’A (AFGANİSTAN’A) YAZIK OLDU. Şüphesiz Allah Teala’nın orada altın ve gümüş olmayan hazineleri vardır… (Kitab-ül Burhan Fi Alameti-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 59)

AZERBAYCAN’DAN MUTLAKA BİR ATEŞ ÇIKACAKTIR. VE HİÇBİR ŞEY ONUN KARŞISINDA DURAMAYACAK. BÖYLE BİR ŞEY OLUNCA EVİNİZDE OTURUN… (Şeyh Muhammed b. İbrahim-i Numani, Gaybet-i Numani s. 31

ŞAM’DA FİTNELER BİR TARAFTAN SAKİNLEŞTİKÇE, DİĞER BİR TARAFTAN ALEVLENİR. Gökten çağırıcı bir münadi “Mehdi emirinizdir. Mehdi Halifenizdir (manevi lideriniz)” demedikçe de fitneler bitmez. (Risalet-ül Huruc-ül Mehdi, s. 63)

Şam ehli, MISIRLI KABİLELERİ ESİR ALACAKLARDIR. (Beklenen Mehdi’nin Alametleri, s. 49)

MASUM İNSANLAR KATLOLUNCAYA KADAR Mehdi (as) çıkmayacak ve katliamlara yerde ve göktekiler, artık tahammül edemez bir hale geldiğinde zuhur edecektir… (El-Kavlu’l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 37)

Kıyametin hemen yakınında ANARŞİ VE KARGAŞA GÜNLERİ VARDIR. (Suyuti, Cami’üs Sagir, 3/211)

Peygamberimizin bu kadar açık olan ahir zaman mucizelerini gizlemek bir Müslümana asla yakışmaz. Bu kadar önemli konular varken son derece gereksiz konularla Müslümanları meşgul etmenin (tırnak kesmek günah mı, nasıl rüyaya yatayım ve bunlar gibi yüzlerce gereksiz konu gibi) bir vebali olur.  Resulullah’ı gerçekten seven, O’nun bu mucizelerini sürekli anlatır ve tüm Müslümanları bu haberlerle müjdeler. Hatta sadece kendi ülkesinde bu mucizeleri anlatmakla kalmaz, bunları tüm dünyaya duyurur.

Mert Arslanoğlu

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Tema Fabrika