HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Peygamberin yanındaki münafıklar nasıl sahtekar ise, Mehdi’nin yanındakiler de öyle olacak…

31 Mayıs 2016
Ana Sayfa » Genel Haberler » Peygamberin yanındaki münafıklar nasıl sahtekar ise, Mehdi’nin yanındakiler de öyle olacak…

Peygamberimizin çevresi de sahtekar ve ikiyüzlü münafıklarla doluydu. Ama peygamberimiz münafıklara hiç dokunmadı, sadece onları büyük bir ustalıkla etkisiz hale getirdi. Peygamberimizin çevresine doluşan münafıklarda çok kalleşlerdi, içten pazarlıklıydılar, sürekli peygamberimize çeşit çeşit tuzaklar kurdular. Ama hiçbirinde başarılı olamadılar. Allah tarafından korunan nur gibi peygamberimiz her zaman üstün geldi, her zaman galip geldi.

Ahir zamanda da değişen hiçbir şey yok. Hz. Mehdi’nin çevresinde de aynı bencil, haris, iki yüzlü ve kalleş münafıklar olacak. Bunlar da Hz. Mehdi’ye durmadan tuzak kuracaklar ama her seferinde Hz. Mehdi daha da güçlenecek. Ahir zamanda karşılaştığımız münafıkları daha iyi teşhis edebilmeniz için onların özelliklerinden detaylı olarak bahsetmek istiyorum.

Mümin halim ve selim olur. Kendi canını düşünmez. Ama münafığın canı tatlıdır, önce kendi menfaatini sonra Müslümanların huzurunu düşünür. Ufacık bir konudan Müslümanları huzursuz eder.

Münafık kendisi saptığı gibi müminlerin de sapmasını ister, bu yüzden boş bilgilerin peşindedir. Mümin hikmeti, özü gerçek bilgiyi arar.

Allah ayette münafıkları ahşap boş kütüklere benzetiyor. Görünümleri ve sözleri dikkat çekicidir ama içleri bomboştur.

Münafık kendisini çok başarılı, yetenekli gibi gösterip boş şeylerle övünmek ister. Allah onlar için acı bir azap olduğunu müjdelemiştir.

Münafık küstah, akılsız ve isyankar olduğu için müminlerin halim ve itidalli tavrını bir türlü anlayamaz. Onların itidalli olmasına öfke duyar.

Münafıklar arasında zincirleme bir bağ vardır, hepsinin bir efendisi vardır. Derin devlet mensuplarını güçlü zanneder onlara uyarlar.

Münafıklık konusu İslam aleminin en hayati konusu olduğu için mutlaka üzerinde durmak gerek. İslam aleminin böyle ezilmesinin sebebi münafıklardır.

Müslümanları küfrün gücüyle korkutmaya çalışmak tam bir münafık alçaklığıdır.

Münafık kendi züppe mantığının doğru olduğuna inanır,dinin doğru yol olduğuna inanmaz. Kuran’dan farklı bir din anlatırlar.

Münafık hayasız olur. Haya müminde olur. Münafık arsız ve pişkindir.

Münafığın öfkesi dilinden taşar ama kalbinde gizlediği nefret ve öfke çok büyüktür.

Müslümanlar homoseksüelliğe karşıdır, Darwinizm’e karşıdır ama münafık onları veli ve dost edinir. Nerede derin devlet mensubu varsa veyahut nerede bir oyuncu varsa, nerede küstah bir züppe varsa, nerede İslam’a kötülük yapmak isteyen pislik insanlar varsa gider onları bulur münafık. Ahir zaman münafılarını tüm yönleriyle sizlere tanıtmaya devam edeceğim.

Mert Arslanoğlu

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Tema Fabrika