HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

PKK Dİyarbakır’da Uyuşturucu Operasyonu Yaptı

18 Ağustos 2014
Ana Sayfa » Gündem Haberleri » PKK Dİyarbakır’da Uyuşturucu Operasyonu Yaptı

Barış süreci kapsamında PKK Lideri Abdullah Öcalan ile yapılan müzakereler sonrasında ortaya çıkan PKK’nin şehir yapılanması olan YDG-H (Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi) eylemlerine devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta Hakkari’de yol kesme ve kimlik kontrol eylemleri düzenleyen PKK’nin şehir asayişi YDG-H, bu kez Diyarbakır’ın Sur ilçesinde uyuşturucu satıcılarının avına çıktı.

YDG-H Şemdinli’de 13 Kişiyi Yakalamıştı

Geçtiğimiz hafta Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 13 IŞİD militanını yakalayan YDG-H, yakaladıkları kişileri sorgulamak üzere bilinmeyen bir yere götürdü.

ydg-h-operasyon

Bu Kez Diyarbakır’da Ortaya Çıktılar

Dün gece saatlerinde Diyarbakır merkez Sur ilçesinde ellerinde silah,molotof,sopa ve bıçaklarla kahvehane ve internet kafelere baskın düzenleyip vatandaşları sıraya dizdi. Vatandaşları arayan YDG-H militanları, kimlik araması yapıp uyuşturucu madde satıcısı olduğu ileri sürülen bir kişiyi de sopalarla dövdü.  Sur ilçesi Gazi Caddesi ve Melik Ahmet Caddesi’de kimlik kontrolü yapan YDG-H birimleri, çok sayıda kişiyi de gözaltına aldı. YDG-H militanları, kimlik kontrolü yaptıkları eylemlerinde uyuşturucu satan ve torbacılık yapan bazı kişileri sopalarla dövdü. Örgüt, operasyon görüntülerini de sosyal paylaşım sitesi olan twitter hesaplarında paylaştı. Düzenledikleri eylemi YDG-H twitter hesaplarında paylaşan militanların ellerinde silah, molotof ve sopalar bulunuyor.

YDG-H Nedir? YDG-H Açılımı,YDG-H Hakkında

-YDG-H Yaklaşık 1,5 yıl önce Şırnak’ın Cizre ilçesi ile Diyarbakır’ın Sur ilçesinde kuruluşunu ilan etti.

-Başta Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesi olmak üzere ülke geneline yayılan yapılanmadır.

-YDG-H, kendilerini PKK örgütünün şehirdeki ‘askeri unsuru’ olarak tanımlıyor.

-Bünyesinde asayiş, ahlak ve uyuşturucu gibi birimleri da olan YDG-H yapılanması, PKK’nin şehirdeki eylemleri organize ediyor.

-Başta Diyarbakır’ın Lice ilçesi olmak üzere birçok yerde yol kesme ve kimlik kontrolü yapma eylemleriyle adını duyurdu.

-PKK örgütünün polis gücü olarak da tanımlanıyor.

YDG-H Uyuşturucu Operasyonu Görüntüleri

Kaynak-Sosyal Medya,Ajanslar,Haber Siteleri

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika