HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Polat Alemdar’ın Sigarası Üretildi

09 Eylül 2013
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » Polat Alemdar’ın Sigarası Üretildi

Kuzey Irak Federal Kürdistan Bölgesinde Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin ünlü başrol oyuncusu Polat Alemdar’ın sigarası üretildi.  Kuzey Irak’ta sigarayı üreten sigara firması “Murad Alemdar” isimli sigarayı üretip pakete ünlü sanatçı Necati Şaşmaz’ın resmini koydu.Akşam gazetesinden Soner Arıkanoğlu’nun haberine göre Murad Alamdar sigarası, kaçak yollardan Türkiye ’de de satılmaya başlanınca Uyuşturucu Madde Bağımlılıkları ve Alkolizmle Mücadele Federasyonu Başkanı Dila Tezemir, tiryakileri uyardı. Gençlerin rol modeli haline gelen Şaşmaz’a da çağrıda bulunan Tezemir, “Bu konuda önlem almasını istiyoruz” dedi.

Murad Alamdar markalı sigaradan Kuzey Iraklı dostları sayesinde haberdar olduğunu açıklayan Tezemir, “Sigarada üç bine yakın zehir bulunuyor. Kurtlar Vadisi dizisi ve Polat Alemdar karakteri, insanları bağımlılık tuzaklarına düşürmek isteyen kişi ve kişilerce kötüye kullanılyor” diye konuştu.

Konuyu Pana Film ve Necati Şaşmaz’la paylaşmadıklarını anlatan Dila Tezemir, “Üzerinde firma ismi yerine Europen Union ve American Blend ibarelerinden başka birşey olmayan sigaranın üretici bilgileri var. Talep gelirse Necati Bey’i de bilgilendiririz” dedi.

Polat’ın Ortadoğu ’daki adının Murad Alamdar olduğunu hatırlatan Tezemir, “Bu sigara Türkiye’de de kaçak yollardan satılıyor” dedi.

Kaynak-Akşam Gazetesi

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika