HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Qamişlo’da şiddetli çatışma

13 Mart 2014
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » Qamişlo’da şiddetli çatışma

Suriye’nin Kürt bölgesi olan Rojava’nın Qamişlo kentinde Yekitiya Parastina Gel (YPG) savaşçısının Suriye’nin paramiliter güçleri tarafından katledilmesinin ardından YPG güçleri Qamişlo’da Suriye güçlerine karşı savaş başlattı. YPG güçleri, Suriye rejimi askerlerine yönelik yaptığı saldırılarda çok sayıda kişinin öldüğü ve çok sayıda kişinin yaralandığı ileri sürüldü. YPG güçleri, Qamişlo’da gümrük binası ve rejime ait olan bir  fırını ele geçirdi. YPG ile Suriye güçleri arasında çıkan çatışmalar şiddetlenerek devam ediyor.

Gece boyunca devam eden operasyonda kentteki ekmek fabrikasında bulunan rejim güçleri püskürtülürken ve Qudurbeg mahallesinde Gümrük merkezi olarak kullanılan rejime ait bir bina ele geçirildi.

Rojava’nın Qamişlo kentinde bazı Arap mahallerinde Suriye rejimine balı paramiliter güçler hareket ediyor.

El Ekrat ile IŞİD arasında şiddetli çatışmalar

El Ekrat Cephesi ve Suriye muhalefetine bağlı gruplar ile El Kaide’ye bağlı Irak Şam İslam Devleti-IŞİD çeteleri arasında Rojava’nın Kobane kenti  yakınlarında bulunan Şirîn beldesinde başlayan çatışmalar şiddetlenerek devam ediyor. Bölgeden alınan bilgilere 12 Mart akşam saatlerinde yaşanan çatışmalarda IŞİD’in bir emirinin de içinde bulunduğu 14 çete üyesi öldürüldü.

IŞİD çetelerinin bu saldırılar karşısında ağır kayıplar verdiği ileri sürülüyor.

Kaynak-DIŞ Haberler, ANHA Haber Ajansı

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika