HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Rum Bakan İki Coşkun Türk İle Yakalandı

14 Ekim 2011
Ana Sayfa » Genel Haberler » Rum Bakan İki Coşkun Türk İle Yakalandı

Eşcinsel olan eski Rum bakan otel odasında iki erkek türk ile cinsel ilişkiye girmek üzereyken güvenlik güçleri tarafından kıskıvrak yakalandı. Hevesi kursağında kalan eski Rum Maliye Bakanı  Mihalis Sarris para karşılığında iki türk ile cinsel ilişkiye girmeye çalışırken muradına nail olamadan KKTC polisine yakalandı.

Sarris, dün gece saat 23.00 dolaylarında Lefkoşa’daki bir evde “eşcinsel  ilişki için pazarlık yaptığı” gerekçesiyle evdeki diğer iki kişiyle birlikte gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı muhabirinin polisten aldığı bilgiye göre, ilgili eve baskın yapan  polis, Sarris’le birlikte evde bulunan iki Türk; M.B. (29) ve M.K’yı (17)  gözaltına aldı.

Bugün mahkemeye çıkarılan üç kişi hakkında, tahkikat amaçlı 3 gün  tutukluluk kararı verildi.

Sarris ve diğer iki kişinin “suçüstü” değil, eşcinsel ilişki için “pazarlık yaptıkları” gerekçesiyle tutuklandıkları öğrenildi.

Tahkikatın üç günden önce de tamamlanabileceğini belirten polis, ilgili  kişilerin tekrar mahkemeye çıkartıldıklarında, “suçsuz” bulunup serbest  kalabileceğini veya, suçlu bulunup cezaevine gönderilebileceğini belirtti.

KKTC yasalarına göre eşcinsel ilişki suç.

Bu arada, Rum Polisi Basın Sözcüsü Mihalis Katsunotos da, Sarris’in  tutuklandığı haberiyle ilgili olarak, konuyla ilgili “İki Toplumlu Cürümler Komitesi”ndeki Rum üye ile iletişime geçtiğini kaydetti.

Sarris’in dün akşam Kıbrıs Türk makamları tarafından tutuklandığıyla ilgili bilgi aldığını ifade eden Katsunotos, Sarris’in bugün mahkemeye  çıkarıldığını ve hakkında 3 günlük tutuklama emri verildiğini söyledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Tema Fabrika