HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13335 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şahin Öner’in Otopsi Fotoğrafları Yayınlandı

11 Şubat 2013
Ana Sayfa » Genel Haberler » Şahin Öner’in Otopsi Fotoğrafları Yayınlandı

Dün Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi Şehitlik semtinde pkk lideri Abdullah Öcalan’ın yakalanışının yıldönümünü protesto eden kitlenin arasında bulunan 19 yaşındaki Şahin Öner, yaşamını yitirmişti.Haber ajansları Şahin Öner’in elinde bomba patlayıp yaşamını yitirdiğini duyurmuşlardı. Ancak bugün Öner’in otopsi resimleri yayınlandı.Otopsi resimlerinde Öner’in ellerinin sağlam olduğu görülüyor..

 

Dün Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi Şehitlik semtinde, pkk lideri Abdullah Öcalan’ın Türkiye’ye getirilişinin yıl dönümünü protesto eden göstericilere polisin müdahalesiyle başlayan olaylarda, ara sokağa giren akrep tipi zırhlı bir polis aracının Şahin Öner adlı göstericiyi ezdiği iddia ediliyor. Yayınlanan otopsi sonrası fotoğraflarda da çocuğun elinde bomba patladığına dair bir iz bulunamadı..

ghh456

Şahin Öner’in Otopsi Resmi

İşte Şahin Öner’in  Otopsi Resmi

Olayada yaşamını yitiren gencin 19 Yaşında, Lice doğumlu ve isminin Şahin Öner olduğu bildirilirken, gencin elinde bomba patlamadığı otopsi sonrası yayınlanan fotoğraflarla ispatlandı.

sahinoner

Şahin Öner

 

Vali Toprak: Patlayıcı atmaya çalıştığını düşünüyoruz

Saat 20.00 sıralarında meydana gelen olayla ilgili Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak dün yaptığı açıklamada:

”Göstericinin 18-20 yaşlarında olduğunu tahmin ediyoruz. İlk belirlemelere göre ölen kişinin adı Ş.Ö olarak tespit edildi. Kulağında da yaralanma sözkonusu olduğundan el yapımı patlayıcıyı atmaya çalıştığı sırada göstericinin elinde patladığını düşünüyoruz. Olayla ilgili soruşturma sürüyor” demişti.

Bir çok haber ajansı olayı olayı “Göstericilerin arasında bulunan bir kişi polise atmak üzere hazırladığı el yapımı bomba, polise atamadan patladı. Büyük gürültüyle patlayan bomba genci ağır yaraladı. Gencin yüzü, göğüs bölgesi parçalanırken bir kulağı da koptu. Olay yerinden alınarak Diyarbakır Devlet Hastanesi acil servisine kaldırılan genç, tedavi altına alındı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen bombacı genç kurtarılamadı.” şeklinde duyurmuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika