HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şehitlerimizin asker elbiseleriyle, kanlı halde defnedilmesi gerek…

22 Ağustos 2015
Ana Sayfa » Genel Haberler » Şehitlerimizin asker elbiseleriyle, kanlı halde defnedilmesi gerek…

Güneydoğu her gün aslanlarımızın kanlarıyla sulanıyor, her gün bu millet birkaç evladını vatan uğruna şehit veriyor. Onlar için ne kadar büyük bir güzellik, ne kadar büyük bir şeref. Bu vatan asla bölünmez, asla parçalanmaz. Bu uğurda tüm millet şehit olur ama tek bir çakıl taşı bile verilmez. Allah şehitliği Kuran’da ne kadar da güzel övüyor:

De ki: “Siz bizim için iki güzellikten (şehidlik veya zaferden) birinin dışında başkasını mı bekliyorsunuz? Oysa biz de, Allah’ın ya Kendi Katından veya bizim elimizle size bir azap dokunduracağını bekliyoruz. Öyleyse siz bekleyedurun, kuşkusuz biz de sizlerle birlikte bekleyenleriz. (Tevbe Suresi, 52)

Şehit olan asker önce Allah katına alınıyor, orada eğitildikten sonra cennete gidiyor. Bu şehit aileleri içinde çok büyük bir müjde. O yüzden hiçbir şehit ailesine evlatlarının ardından ağlamak ve üzülmek yakışmaz. Bu Müslümanca bir tavır da olmaz. Şehit olan gencimiz içiçn ne kadar büyük bir güzellik, tüm sevaplarıyla direk cennete gidiyor, bundan daha büyük nimet olabilir mi?

Şehitlerimizi, yiğitlerimizi defnetmeden önce yıkıyorlar, sonra kefenliyorlar. Halbuki bu uygulama yanlış. Şehitlerimizin asker elbiseleriyle, kanlı halde gömülmeleri gerekiyor. Defneden de kanından alıp alnına sürecek. Peygamberimizin emri bu şekildedir:

Hz. Cabir anlatıyor: “RESULULLAH (SAV) UHUD ŞEHİTLERİNİN KANLARIYLA DEFNEDİLMELERİNİ EMRETTİ, ONLARI YIKAMADI.” Şehitlerin elbisesi çıkarılmaz. Sünnet budur. (Buhari, Cenaiz 73, 74, 75, 76, 79, Megazi 26; Ebu Davud, Cenaiz 31, (3138); Tirmizi, Cenaiz 46, (1036); Nesai, Cenaiz 61, (4, 62))

Bu konunun dışında şunu da belirtmek gerek. Şehit haberlerinin basında, televizyonlarda her gece “Acı kaybımız, yıkıldık, ocağımıza ateş düştü” şeklinde verilmesi son derece yanlış. Basın her gece Türk milletine ağlayan şehit ailelerini gösteriyor. Bu haberler PKK için müthiş bir propoganda oluyor, adeta kendilerini zafer kazanmış hissediyorlar. Halbuki 75 milyon şehit oluruz da asla topraklarımızı böldürmeyiz. Şehit aileleri şehitlerimizin cenazelerinde kesinlikle ağlamasınlar, tam tersine dimdik dursunlar. Çünkü şehitlerin ruhu bu tavırdan rahatsız olur. PKK’ya karşı dimdik durarak “Bir oğlumuzu şehit verdik, diğerlerini de vermeye hazırız” desinler. PKK asla yılmayacağımızı ve çok güçlü olduğumuzu görsün.

Basın bizim yiğitlerimizin şehit haberlerini yayınlayacağına sürekli PKK’ya vurulan darbelerin haberlerini yayınlasın. O zaman PKK manen çöker. Devletimiz bu konuda tedbir alsın. Vatanımız asla bölünmeyecektir. Atatürk’ün zamanında da Türk milletinin yıllarca şehit kanlarıyla sulanan ve korunan kutsal topraklarımız asla bölünmeyecektir. Şehitlerimizin kanı asla yerde kalmayacaktır.

Mert Arslanoğlu

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Tema Fabrika