HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şengal IŞİD YPG Çatışması-Son Dakika

12 Şubat 2015
Ana Sayfa » Genel Haberler » Şengal IŞİD YPG Çatışması-Son Dakika

Adını İslam Devlet olarak değiştiren İslami örgüt IŞİD, Şengal, Cezaa ve diğer kentlerdeki saldırıları sürdürüyor. Son olarak Kürt güçleri karşısında yenilgiye uğrayan İslam Devleti Örgütü,  Irak ile Suriye sınırları arasında bulunan Cezaa bölgesinde saldırılarını yoğunlaştırdı.

 

Kürt güçleri ile karşı karşıya kalan İslam Devleti Örgütü, ağır bir yenilgi yaşıyor. Son 3 gündür Cezaa’da Kürt güçleri ile çatışma halinde bulunan IŞİD, bölgede hezimete uğradı. YPG’ye yakın kaynakların iddialarına göre, Cezaa’da 140 IŞİD çetesi öldürüldü, 16 YPG savaşçısı da hayatını kaybetti. Cezaa’da çatışmalar şiddetlerenerek devam ediyor.

Cezaa Son Dakika Haberleri

YPG’ya yakın haber ajanslarının verdiği bilgilere göre, Irak ile sınırı olan Cezaa bölgesinde YPG ile IŞİD arasında son üç gündür çıkan şiddetli çatışmaların sürdüğü ve  yaşanan şiddetli çatışmaların bilançosunu açıklandı.

YPG 140 IŞİD Çetesini Öldürdü

Halen devam eden çatışmalarda 140 çete üyesinin öldürüldüğünü bildiren YPG, 15 savaşçılarının hayatını kaybettiğini duyurdu.
Rojava’nın  savunma gücü YPG’nin Basın Merkezi, 19 Ağustos’tan bu yana Cezaa başta olmak üzere Irak ile sınırı olan bu hat üzerinde şiddetli çatışmaların yaşandığını bildirdi. YPG, Şengal’de kırılan çetelerin büyük bir güç ve ağır silahlar getirerek saldırıya geçtiğini belirtti.

 

Basın Merkezi, “Rojava halkımızın onurlu duruşu ve YPG savaşçılarımızın kahramanca direnişi karşısında başarısızlığa mahkum kalan DAIŞ (IŞİD) çeteleri 19 Ağustos günü gece yarısından itibaren Derazor, Hol ve birçok yerden yoğun bir güç ve ağır silah getirerek Cezaa, Bêgara, Hemedan, Zerga ve Arcê hatlarından kapsamlı bir saldırı başlatmıştır” dedi.

Kaynak-ANHA

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler : , ,
Tema Fabrika