HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Serekaniye kentinde şiddetli çatışma

02 Ağustos 2013
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » Serekaniye kentinde şiddetli çatışma

Serekaniye kentinde YPG güçleri ile el kaideciler arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. YPG ile el kaideciler arasında çıkan çatışmalarda çok sayıda kişi öldürüldü.

Serekaniye’nin Til Xelef köyü civarında akşam saatlerinde YPG güçleri ile El Kaideli saldırgan gruplar arasında meydana gelen çatışmada 5 saldırgan öldürülürken, 1 YPG savaşçısı yaşamını yitirdi.

Edinilen bilgilere göre Serekaniye’nin 3 kilometre batısında bulunan Til Xelef köyü yakınlarında saat 17.00 sularında YPG güçleri ile El Kaideli Irak-Şam İslam Devletine bağlı saldırgan gruplarla çatışma çıktı. YPG’ye yakın kaynaklar, çatışmalarda 5 saldırganın öldürülürken, 1 YPG savaşçısının da yaşamını yitirdiğini bildirdi.

Son ölümlerle birlikte Serekaniye bölgesinde sadece bugün yaşanan çatışmalarda ölen saldırgan sayısı 40’a yükseldi.

YPG’li kadın gerillalara yönelik 16 Temmuz günü düzenlenen saldırı ile başlayan şiddetli çatışmalar sonucu Serekaniye’den çıkarılan El Kaideli Irak-Şam İslam Devletine bağlı silahlı gruplar, çekildikleri Serekaniye yakınlarındaki Til Xelef ve Esfer Necar köylerinden kente yönelik saldırılar düzenliyor.

Til Xelef çevresindeki çatışmalar devam ediyor.

Til Ebyad’da şiddetli çatışma

Alınan bilgilere göre yerel saatle 22.00 sıralarında Türkiye sınırı yakınındaki Til Ebyad’a bağlı Susikê, Sarincê ve Çelebê köylerinde YPG güçleri ile Irak-Şam İslam Devleti ve El Nusra Cephesi arasında çatışmalar başladı.

Çatışmaların özellikle Til Ebyad’ın 15 km batısındaki Çelebe Köyü’nde yoğunlaştığı bildiriliyor.  YPG güçleri köyü çembere alırken, El Kaide bağlantılı grupların kayıplar verdiği gelen bilgiler arasında.

Çatışmalar Birgelê  Köyü’ne de sıçrarken burada en az 3 çete mensubunun öldüğü ve çatışmaların sürdüğü öğrenildi.

Yerel kaynaklara göre çeteci gruplar sabah saatlerinden itibaren Çelebê Köyü’ne cephane ve savaşçı yığmaya başlamıştı. Akşam saatlerinde ise çatışmalar çıktı.

Kaynak-ANF(Ajansa Nuçeyen Firate-Fırat Haber Ajansı)

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika