HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Serekaniye’de YPG ile ÖSO Arasında Şiddetli Çatışma

16 Temmuz 2013
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » Serekaniye’de YPG ile ÖSO Arasında Şiddetli Çatışma

Suriye’nin Kürt bölgesinde bulunan  Serekaniye kentindeEl Kaide’ye bağlı  El Nusra Cephesi mensupları ile Yekineya Parastina-YPG’ye  bağlı Kadın Savunma Birlikleri-YPJ aracına saldırması ardından başlayan çatışmalar sınır bölgesinde devam ediyor. El Nusra Cephesi ile YPG arasında çıkan şiddetli  çatışmalarda  bir YPG mensubu yaşamını yitirdi, 8  El Nusra mensubu da hayatını kaybetti.

Suriye’nin Serekaniye kentinde El Nusra mensuplarının YPJ aracına yönelik sabah saatlerinde düzenlediği  saldırının  ardından başlayan çatışmalar Türkiye  sınırına  yakın bölgede devam ediyor.El Nusra Cephesi mensuplarının saldırısına  sert şekilde  karşılık veren YPG mensupları El Nusra’ya bağlı Emil Mislimin grubunun merkez olarak kullandığı bina ile bölgeyi ele geçirdiği gelen haberler arasında.   El Nusra mensuplarının konumlandığı Mehete mahallesinin büyük çoğunluğunun da YPG militanlarınca  kontrol altına alındığı belirtilirke, çıkan çatışmalarda 8 El Nusra militanı da YPG mensuplarınca öldürüldü.

Çatışmalarda 8 El Nusra militanı yaşamını yitirdi, 5 El Nusra militanı da yaralandı. Yaralanan 5 El Nusra Cephesi mensuplarından 2’sinin durumunun ağır olduğu gelen haberler arasında.

Kaynak-Dış haberler

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika