HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sınırda PYD Bayrağı İndirildi

26 Temmuz 2013
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » Sınırda PYD Bayrağı İndirildi

Suriye’nin Kürt bölgesinde özerk bir Kürdistan kurma girişiminde bulunan Suriyeli Kürtler, Serekaniye kenti sınır bölgesinde PYD’nin bayraklarını asmıştı. Kürtler, PYD’nin bayrağı yerine Kürt Ulusal Konseyi bayrağını astı.

Partiya Yekitiya Demokrat-PYD’nin askeri gücü YPG  ile El kaideci saldırgan grup Nusra Cephesi arasında Serekaniye’de  10 gündür devam eden çatışmalarlarda  şu ana kadar 100’den fazla el kaideci öldürüldü. Sınır bölgesini el kaidecilerden temizleyen Kürtler, sınır bölgesine PYD’nin bayrağını astı.

Serekaniye kentinde Türkiye sınırından da görülebilen yüksek bir binaya geçtiğimiz günlerde asılan ve PYD’ye ait olduğu öne sürülen bayrak indirilerek, beyaz rengin ağırlıkta olduğu Kürt Ulusal Konseyi bayrağı asıldı.

YPG Sınırı Ele Geçirdi

PYD’ye bağlı YPG silahlı güçleri ile Suriye El Kaidesi olarak bilinen ÖSO’ya bağlı El Nusra Cephesi arasında Serekaniye’de uzun zamandır çıkan çatışmalar halen devam ediyor. 10 gündür Serekaniye’de El Nusra ile YPG arasında çıkan şiddetli çatışmalarda çok sayıda kişi yaşamını yitirdi çok sayıda kişi de yaralandı. YPG  Serekaniye bulunan  Suriye-Türkiye  sınır kapısını ele geçirip bayrağını sınıra astı.

pyd_456

Sınırda PYD Bayrağı İndirildi, Yerine Kürdistan Ulusal Konseyi Bayrağı Asıldı

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika