HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şok-Önce cinsiyet sonra da din değiştirdi

04 Eylül 2013
Ana Sayfa » İlginç Haberler » Şok-Önce cinsiyet sonra da din değiştirdi

İngiltere’de yaşanan olay herkesi şoke etti. Eski asker 28 yaşındaki Laurens Vallender, 2010 yılında cinsiyet değiştirip adını da Lucy olarak değiştirmişti. Lucy, İslam dinini seçerek Müslüman oldu. İslam dinini seçip müslüman olan Lucy, Murad ismindeki erkek arkadaşı ile evlendi. Lucy’nin önce cinsiyet değiştirip sonra da Müslüman olması İngiltere’de en çok konuşulan konuların başında yer aldı.

Daily Mail’in haberine göre, İngiltere’nin Swidon kentinde yaşayan Lucy Vallender, İslam dinini seçerek İngiltere’nin ilk cinsiyet değiştiren Müslüman oldu. Daha önceki ismi Laurens olan ve 2006 yılında İngiliz ordusuna katılan Lucy, 2010 yılında ordudan ayrılıp cinsiyet değiştirdi.

Geçen sene İslam dinini seçip tesettüre giren Lucy, İslami bir arkadaşlık sitesinde tanıştığı İngiliz vatandaşı Murad hayatını birleştirdi.

Ordudan liyakat nişanı da bulunan Lucy, 14 yaşından beri kendisini kadın gibi hissettiğini, orduya girmesinin kendisini daha da depresyona soktuğunu, bu yüzden 3 sene önce tedavi görüp cinsiyet değiştirme ameliyatı olduğunu belirtti.

İslam dinini seçtikten sonra, yaşadığı kasabanın cemaati ile bazı soruınlar yaşadığını belirten Lucy, Swidon Cami’ine ibadet etmeye gittiğinde kendisine erkek olarak doğmuş biri olduğunu, bu yüzden kadınlarla değil erkeklerle beraber namaz kılabileceğini söylendiğini ifade etti.

din-degistirdi

Önce cinsiyet sonra da din değiştirdi

din-degistirdi3

Önce cinsiyet sonra da din değiştirdi

Swidon Camii sözcüsü ise kapılarının islami kurallara uygun hareket eden herkese açık olduğunu aktardı.

din-degistirdi2

Önce cinsiyet sonra da din değiştirdi

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika