HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şok-Suriye’ye kimyasal silahları İngiltere sattı

01 Eylül 2013
Ana Sayfa » Genel Haberler » Şok-Suriye’ye kimyasal silahları İngiltere sattı

Suriye’de Esad yönetiminin kullandığı kimyasal silahların İngiltere üretimi olduğu ve İngilizlerin Suriye yönetimine sattığı iddia edildi.

İskoçya’nın gazetesi olan  Sunday Mail gazetesi, Esad yönetiminin elinde bulunan kimyasal silahların İngilizlerin Esad’a sattığını iddia etti.

İngiltere ‘nin Suriye  hükümetine  2013  yılın başına kadar sinir gazında bulunan kimyasal maddelerin satılmasına izin verdiğini iddia etti.

Sunday Mail gazetesi, , İngiltere’nin sinir gazı yapımında kullanılan potasyum florid ve sodyum florid gibi maddelerin ihracat lisanslarını bir süre askıya almadığı iddiasında bulundu.

Gazetenin verdiği haberde, Kimyasal madde ihracat lisanslarına Vince Cable’ın başında olduğu İş ve Yetenekler Bakanlığının izin verdiğine dikkat çekti.

Sunday Mail gazetesi,  İskoçya  milletvekillerinin de aralarında bulunduğu bazı milletvekillerinin İngiltere Başbakanı David Cameron’dan bu konuda açıklama beklediğini ve Suriye’de iç savaşın başladığı ve devam ettiği 10 ay boyunca neden kimyasal maddelerle ilgili ihracat anlaşmalarının askıya alınmadığı sorusunu yönelttiğini kaydetti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika