HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Suriye Kürtlere Saldıracak

24 Kasım 2012
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » Suriye Kürtlere Saldıracak

Tek kurşun atmadan terkettiği Kürt bölgesinden ayrılan ve Özgür Suriye Ordusuyla uzun süredir çatışma halinde olan Esad yönetimi Kürt bölgelerine saldırma kararı aldı. Saldırıya geçmeye çalışan Suriye Ordusuna karşılık vermeye hazırlanan PYD ve PYD’nin YPG tugayları Esad’ı ve onun yandaşlarını tarihe gömeceklerini belirtti..

Suriye’nin uzun süredir terkettiği Kürt Bölgesine Esad’a bağlı birliklerin saldırmaya hazırlandığı tespit edildi. Özgür Suriye Ordusuyla uzun süredir çatışma halinde olan ve bir çok ilde yönetimi kaybeden Esad’a bağlı birlikler uçak,helikopter,tank ve top eşliğinde Kürt bölgelerinden Reseleyn(Serekaniye) ve Batı Kürdistan olarak belirtilen Kürt ili Kamişlo (Qamilo) kentlerine girmeye hazırlandığı tespit edildi..

PYD Esad’ın Sonu Geldi

Partiya Yekineya Demokratik (PYD) ve PYD’nin askeri gücü YPG tugayları Esad’ın birliklerini Kürt bölgesinde yenilgiye uğratmak için var güçleriyle hazırlıklara başladı. Diktatör Esad yönetiminin paramiliter güçleri ve Suriye ordusunu tarihe gömeceklerini belirten PYD yönetimi, bölgelerinde her türlü saldırıya karşı duracaklarını ve Suriye’de bulunan Kürt vatandaşları koruyacaklarını bildirdi..

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika