HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Theodor Herzl’den Sultan Abdülhamit’e yeni yıl tebrik kartı!

18 Ekim 2016
Ana Sayfa » Genel Haberler » Theodor Herzl’den Sultan Abdülhamit’e yeni yıl tebrik kartı!

Adülhamit’i öve öve göklere çıkaranların hoşuna gitmese de biz gerçekleri anlatmaya devam edeceğiz. Abdülhamit, Abdülaziz Han şehit edildiğinde tamamen İngiliz derin devletinin kontrolüne girmişti.

Abdülhamit döneminde Filistin’de tam 46 Musevi yerleşim yeri kuruldu.İsrail’in kurulmasını planlayan, organize eden, düzenleyen dönemin İngiltere’siydi. Ortadoğu haritasını İngiliz derin devleti çizmiştir. Dolayısıyla tarihte anlatılan Abdülhamit’in Musevilere toprak vermemesi doğru değildir. Tam tersine Abdülhamit zamanında Museviler oraya yerleşmiştir. Abdülhamit döneminde Filistin’de yaşayan Musevilerin sayısı üçe katlanmıştır. Abdülhamit zamanında Filistin’de devlet kuracak kadar Musevi ve toprak yoktu ama Abdülhamit kanun çıkarttı ve 36 yerleşim bölgesine Musevileri yerleştirdi.

Theodor Herzl Abdülhamit’in danışmanı gibiydi, sarayda sürekli beraberlerdi. Resimde İsrail’e olan katkılarından dolayı son derece müteşekkir olan Thodor Herzl’in Sultan Abdülhamit’e yolladığı yeni yıl kartını görüyorsunuz. 1901 yılına ait Roş Aşana (Yahudi Yeni Yılı) tebrik kartında Theodor Herzl ile Sultan Abdülhamit’in resimleri bulunuyor ve kartta şöyle yazıyor: “İyi yıllar, sultanın kalbi Tanrı’nın elindedir, Tanrı sizi Siyon’dan (İsrail) kutsasın.”

Dolayısıyla Abdülhamit’in toprak isteyince Theodor Herzl’i yanından kovduğu hikayesi tamamen uydurmadır. Abdülhamit döneminde evrim teorisinin anlatıldığı kitaplar tüm Osmanlı’ya yayılmış, kerhaneler açılmış, şarap üretimi milyonlarca litreye çıkmıştır, Abdülhamit ile ilgili tüm gerçekler anlatılmalı insanlar yanıltılmamalıdır…

Kaynak: https://www.facebook.com/ingilizderindevleti/?fref=ts

Tüm yazılarım: http://mertaslanoglu.blogspot.com.tr/

Theodor Herzl’in Sultan Abdülhamit’e gönderdiği tebrik kartı:

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Tema Fabrika