HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Til Temir’de YPG ile El Kaide Arasında Çatışma

20 Kasım 2013
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » Til Temir’de YPG ile El Kaide Arasında Çatışma

El Kaide’nin Irak Şam İslam Devleti çeteleri Suriye’nin Kürt Bölgesi Rojava’nın Qamişlo Kenti Til Temir ilçesine  saldırdı. YPG güçlerinin IŞİD çetelerine karşılık vermesiyle başlayan çatışmalar şiddetlenerek devam ediyor.

El Kaide’ye bağlı silahlı gruplar 19 Kasım Salı günü saat 20.00 sıralarında Til Temir’in güney batısında bulunan Xêbiş ve Esfuriyê köylerine saldırdı. YPG birliklerinin karşılık vermesiyle başlayan çatışmalar halen devam ediyor.

YPG, “Serêkaniyê Şehitlerine Bağlılık Devrimci Operasyonları” kapsamında Til Temir’e bağlı geniş bir alanı kurtarmıştı. 6 ve 7 Kasım tarihlerinde Til Temir’in 5 kilometre batısında yer alan Asuri köyü Til Şamiran ve Mixebiş köyü, 15 km batısında yer alan Leylan ve Tolan köyleri El Kaideli güçlerin elinden çıkarılmıştı.

YPG’nin, El Kaide’ye bağlı silahlı gruplara yönelik olarak 1 Kasım günü Serêkaniyê’de bölgesinde başlattığı devrimci operasyonların ilk iki aşaması 5 Kasım günü sona ermişti. Bu operasyonlarda Til Xelef ve Menacir beldeleri ile 38 köy YPG güçleri tarafından kurtarılmıştı.

Kaynak-Dış Haberler, Anha Haber Ajansı(hawarnews.com)

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika