HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Uçarturnagurbetgezerdiyardiyarellerde Soyadı İle Rekor Kıracak

16 Şubat 2015
Ana Sayfa » İlginç Haberler » Uçarturnagurbetgezerdiyardiyarellerde Soyadı İle Rekor Kıracak

Dünyanın en ilginç haberi Diyarbakır’dan… Diyarbakır’da şarkı sözü gibi bir soyadına sahip olan Mehmet Neytullah Uçarturnagurbetgezer, 20 harften oluşan soyadını Guinness Rekorlar Kitabına girebilmek için 37 harfe çıkarmak istiyor.

Amaç 37 harfli bir soyadı ile Guines Rekorlar Kitabına Girmek 

Türkiye’de böyle bir soyadını ilk kez mi görüyoruz… Lakin bu soyadı şarkı sözü gibi ve 20 harften oluşuyor. Diyarbakırlı Mehmet Neytullah Uçarturnagurbetgezer, 20 harften oluşan soyadını Guinness Rekorlar Kitabına girebilmek için 37 harfe çıkarmak istiyor.

Mehmet Neytullah Uçarturnagurbetgezer soyadını Uçarturnagurbetgezerdiyardiyarellerde olarak değiştirmeye hazırlanıyor.

Şok Eden Soyadı
Bir kamu kurumunda işçi olarak çalışan 4 çocuk babası 59 yaşındaki Uçarturnagurbetgezer, babasının sürekli gurbette olmasından dolayı seçtiği 20 harften oluşan soyadını 37 harfe çıkarmak istiyor.

Türkü sözü gibi soyadına sahip olan Uçarturnagurbetgezer, duyanları şaşırtan soyadı ile tanınmanın mutluluğunu yaşıyor.

Uçarturnagurbetgezer, 20 harften oluşan soyadı ile yetinmeyip, Torba Yasa ile mahkeme kararına gerek kalmadan Nüfus Müdürlüğüne başvurarak soyadını “Uçarturnagurbetgezerdiyardiyarellerde” yapma kararı aldı.

Soyadının yanı sıra çevresinde çaldığı sazı ve söylediği türkülerle tanınan Uçarturnagurbetgezer, soyadını daha da uzatarak Türkiye’de en uzun soyadına sahip kişi unvanı ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi hedefliyor.

ilginc-soyadi

Her Türlü Zorluğa Rağmen Soyadımı Değiştirmedim

Mehmet Neytullah, soyadı yüzünden günlük hayatta yaşadığı zorlukları dile getirdi. Sabıka kaydı, ikametgah,nüfus cüzdanı ve her türlü bilgi ve belgede soyadı dolayısıyla zorluk yaşadığını dile getiren Uçarturnagurbetgezer, Guines Rekorlar kitabına girmek için soyadını Uçarturnagurbetgezerdiyardiyarellerde olarak değiştirmeyi planlıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika