HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Üçüncü Dünya Savaşı’nı durduracak güç Mehdiyettir…

07 Nisan 2015
Ana Sayfa » Genel Haberler » Üçüncü Dünya Savaşı’nı durduracak güç Mehdiyettir…

Papa son yaptığı konuşmalardan birinde “Savaş bir delilik halidir, din adına yürütülen savaşlar ise lanetlenmeye mahkumdur.”dedi. Ayrıca dünyanın farklı bölgelerinde parça parça devam eden insanlığa karşı suçların, katliamların ve çatışmaların 3. Dünya savaşının ilk aşamaları olabileceğini söyledi.

Halbuki 3. Dünya Savaşı’nın çıkması dünya için büyük bir felakettir. 3. Dünya Savaşı’nı durduracak güç Hz. Mehdi ve Hz. İsa’dır. Üçüncü Dünya savaşı eğer koparsa bu dünya için kıyamet demektir. Hz. Mehdi ve Hz. İsa zaten kıyameti durdurmak için, kıyametten önce dünyaya son kez İslam’ı hakim etmek için geldiler. Şu anda ikisi de zuhur vaktini bekliyorlar. Altınçağ dönemi 70 yıllık bir dönem. Bu güzel ve ihtişamlı dönemin ardından bozulma dönemi ve kıyamet var. Kıyamete çok az kaldığı için artık böyle büyük bir savaş yaşanmayacak, tam tersine Altınçağ dönemi başlayacak.

MA-yazi 339

Hz. Mehdi barış yanlısı olduğu için ve kan dökülmesine izin vermeyeceği için 3. Dünya Savaşı hiçbir zaman gerçekleşmeyecek. Savaş yanlısı, kan dökme yanlısı Evanjelikler de Hz. İsa’nın emirlerine uyup barıştan yana tavırlarını koymak zorunda kalacaklar. Kimse Hz. Mehdi’nin ve Hz. İsa’nın emirlerine karşı gelemeyecek. Papa ve kiliseler de Hz. İsa geldiğinde ona tabi olacaklar. Böylece dünya yoğun bir savaş ve kargaşa döneminden çıkıp huzuru, güvenli, sevgi dolu insanların yaşadığı bir yere dönecek.

Ahir zamanda kan akıtacak olan Deccaldir. Hz. Mehdi, Deccalin sel gibi akıttığı bu kanları durdurmaya gelecektir. Hz. Mehdi’nin bir damla bile kan dökülmesine izin vermeyeceğine yönelik hadisler şöyledir:

“İnsanlar, bal arılarının beyleri etrafında toplanması gibi, Hz. Mehdi’nin çevresinde toplanırlar. Daha önce zulümle dolu olan dünyayı, adaletle doldurur. Adaleti o denli olur ki, UYKUDA OLAN BİR KİMSE DAHİ UYANDIRILMAZ VE BİR DAMLA KAN BİLE AKITILMAZ. Dünya, adeta asr-ı saadet devrine geri döner.”(El Kavlu’l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, sf. 29 ve 48)

(Hz. Mehdi) Zamanında ne bir kimse uykusundan uyandırılacak, NE DE BİR KİMSENİN BURNU KANAYACAKTIR. (El Kavlu’l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, s. 44)

Ona (Hz. Mehdi’ye) biat edenler, (Kabe civarındaki) rükun ve makam arasında biat ederler. Uyuyanı uyandırmaz, ASLA KAN DÖKMEZLER. (El-Kavlu’l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 24)

Kan akıtmama emri, Hz. Mehdi’ye, Peygamberimiz Hz. Muhammed tarafından verilmiş bir emirdir, kesin bir talimattır. Hz. Mehdi, Peygamberimiz’in emri gereği hayatının hiçbir döneminde hiçbir şekilde kan akıtmayacaktır. Bunun aksini yapan, yani Peygamberimiz’in talimatına rağmen kan akıtan, kesin olarak Mehdi değildir.

Bu bakımdan Peygamberimiz, Hz. Mehdi’nin fitnelere, savaş ve çatışmalara son verirken, tüm bunları fikri bir mücadele yürüterek gerçekleştireceğini de haber vermiştir. Hz. Mehdi döneminde tüm silahların susacağı, savaşların sona ereceği, Hz. Mehdi’nin zuhuru ve Hz. İsa’nın gelişinden sonra yeryüzüne adalet, barış ve sevgi hakim olacağı hadislerde şöyle haber verilmiştir:

Savaş [erbabı] da ağırlıklarını [silah ve malzemelerini] bıracak. (Sünen-i Ibn-i Mace, 10/334)

Harp [erbabı] ağırlıklarını [yani silah ve saireyi] bırakır. (İmam Şa’rani, Ölüm-Kıyamet-Ahiret ve Ahirzaman Alametleri, 496)

Düşmanlık ve kini de kaldıracaktır… Kap su ile dolduğu gibi yeryüzü barışla dolacaktır. Din birliği de olacak, artık Allah’tan başkasına tapılmayacaktır. Savaş da ağırlıklarını bırakacak. (Sünen-i Ibn-i Mace, 10/334)

Hiçbir kimse arasında bir düşmanlık kalmayacaktır. Ve bütün düşmanlıklar, boğuşmalar, hasetleşmeler muhakkak kaybolup gidecektir. (İmam Şa’rani, Ölüm-Kıyamet-Ahiret ve Ahirzaman Alametleri, 496)

Mert Arslanoğlu

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika