HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yardım Kolilerinde Taş Ve Türk Bayrağı Çıktı

26 Ekim 2011
Ana Sayfa » Genel Haberler » Yardım Kolilerinde Taş Ve Türk Bayrağı Çıktı

Van’da meydana gelen 7,2 şiddetindeki depremde Van’daki halkımız perişan bir haldeyken faşizan söylemler ve ırkçı saldırılar gündeme damgasını vurdu. Ancak bu seferki yapılan insanlık dışı uygulama insanım diyen herkesi derinden üzdü.

ANF’ye konuşan ve ismini vermek istemeyen bir depremzede yardım kolilerinin içinde taş ve Türk bayrağı gönderildiğini aktardı.Van deprem bölgesine yaklaşık olarak 25 yardım kolisinin içinde taş ve Türk Bayrağı gönderilmiş.

İşte Haberin Ayrıntıları!

Van’da yaşanan depremden sonra medya ve sosyal paylaşım sitelerinde hortlayan ‘ırkçılık’ şimdi de yardım kolilerine sıçradı. Depremzedelere dağıtılan yardım kolisinden ‘taş ve Türk bayrağı’ çıktı.

Van’ı sarsan depremin ardından Müge Anlı ve Duygu Canbaş’ın ‘faşizm’ kokan ifadeleri insanlığın vicdanını yaralarken bu kez de yardım kolilerinden ‘ırkçılık’ fışkırdı. Valiliğin dağıttığı yardım kolisinin içinden ‘Türk bayrağı ve taş’ çıktı.

Xaçort (Hacıbekir) mahallesinde kendisine ulaşan kolinin üzerinde ‘kadın-erkek giyeceği’ yazdığını anlatan bir depremzede, “Koliyi açtığımda şok oldum. İçinde taş ve bayrak vardı. Van halkı şuan doğal afetin yaralarını sarmaya çalışıyor. Ama inanın bizi bu saldırılar daha çok yaraladı. Depremin altında kalmadık, kaybolan insanlığın altında kaldık” dedi.

tas_ve_bayrak_deprem

Adını vermek istemeyen depremzede, aynı mahallede 26 kolide bayrak ve taş çıktığına dikkat çekti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
meryem
09 Ocak 2012 - 08:33

türk bayrağı ırkçılık değil birliği temsil eder çünkü renkleri kırmızı sarı yeşil değildir

İlgili Terimler :
Tema Fabrika