HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13328 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yenilendi-Geçimli Jandarma Karakoluna Saldırı

05 Ağustos 2012
Ana Sayfa » Genel Haberler » Yenilendi-Geçimli Jandarma Karakoluna Saldırı

Dün gece geç saatlerde  Hakkari’nin Çukurca İlçesi  Geçimli Jandarma Karakoluna baskın yapan HPG militanları ile güvenlik güçleri arasında şiddetli çatışma çıktı.Çıkan çatışmada yerel kaynakların iddia ettiğine göre 15 asker ve 2 korucu şehit olurken 15’i asker ve 6’sı korucu olmak üzere 21 kişi de yaralandı.Çatışma bölgesinde HPG militanları 6 askeri de yanlarında esir aldıkları iddia edildi.

HPG militanları dün gece  geç saatlerde Çukurca’daki Geçimli ve Merkez ilçesine bağlı Geçimli karakoluna baskın düzenledi. Yerel kaynaklar merkez ilçeye bağlı Geçimli Karakolu ve çevresindeki savunma tepeleri HPG militanlarının  saldırısına uğradığını ifade etti.  HPG’lilerin  köyün içine kadar girdiği ve bazı korucuları yanlarında götürdüğü iddia edildi.
Çatışmanın ardından Hakkari’de yoğun bir ambulans trafiği yaşandı. Olayda 15 askerin şehit olduğu 6’sı ağır olmak üzere 15 askerin yaralandığı, 6 askerin esir alındığı ve 8 silaha el koyulduğu iddia edildi.
Çukurca ilçesinde ise Karataş karakolu ve çevresindeki savunma tepelerine yönelik eylemde ise HPG militanlarının ağır silahlar kullandığı haber veriliyor. Görgü tanıkları karakol yakınlarında çok sayıda patlama meydana geldiğini ve karakolun çatısından alevler yükseldiğini haber veriyor.
Çatışmada kullanılan izli mermiler nedeniyle karakol çevresindeki tepelerde yangınlar çıktığı da ifade ediliyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika