HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13328 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yenilendi-Şırnak Uludere’de Kaza 10 Şehit

21 Ağustos 2012
Ana Sayfa » Genel Haberler » Yenilendi-Şırnak Uludere’de Kaza 10 Şehit

Bu sabat saatlerinde Şırnak’ın Uludere İlçesi Gülyazı köyünde askerleri taşıyan sivil minibüsün şarampole yuvarlanması sonucu meydana gelen katliam gibi kazada 10 asker şehit oldu..Bu sabah saatlerinde Şırnak’ın Uludere İlçesi Gülyazı Köyü yakınlarında askerleri taşıyan sivil araç virajı alamayıp şarampole yuvarlandı.Meydana gelen feci kazada 10 askerin şehit olduğu 8 askerin de yaralandığı belirtildi..

İşte Ayrıntılar

Kazada Yaralananlara Roboski Köyünden Olanlar Yardım Etti!

“Sabah saatlerinde gerçekleşen olay, Ocak 2012’de jetlerin bombardımanı sonucu 34 köylüye mezar olan Ortasu (Roboski) köyü yakınında meydana geldi. Kaza, 34 köylü için kurulan taziye çadırının 150-200 metre kadar yukarısında gerçekleşirken ilk müdahale Ortasulu köylüler tarafından yapıldı. Ortasu Muhtarı Haşim Encü, olayı öğrenir öğrenmez kaza yerine koştuklarını belirterek şunları söyledi:

GÖRGÜ TANIKLARI: ÖLEN ASKERLER VAR 
“Kaza yerine ilk varanlardan biri bendim. Bizim çıkardığımız yaralılardan ikisi yaşıyordu. Ancak 12 kişiyi taşıdık. Kalan 10’u kazada ölmüş görünüyordu. Ölüleri ve yaralıları kendi araçlarımızla tugaya gönderdik.”

Kaza yerine ilk ulaşanlardan biri de öldürülen 34 köylüden biri olan Serhat Encü’nün ağabeyi Ferhat Encü oldu. Encü Radikal’e yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

‘TUGAY 15 DAKİKA UZAKLIKTA’
“Sağ çıkardıklarımızdan bir ikisinde yaşam belirtileri vardı. Sanırım 18-20 kişi vardı aşağı yukarı. Birer birer çıkarttık. Araçlara bindirdik tugaya ve hastanelere taşıdık. Korkunç bir manzara vardı. ölen askerler vardı.”

Encü, kazadan yarım saat kadar sonra o yönden gelenler sayesinde haberdar olduklarını belirterek “Tugay 15 dakika uzaklıkta bizden. Ama biz daha önce müdahale ettik” dedi. Olayla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.”

Kaynak-Radikal

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika